آیا بعد از لابیاپلاستی می توان رابطه جنسی داشت؟

عمل لابیا بعد از زایمان
آیا لابیای آسیب دیده بعد از زایمان قابل ترمیم می باشد؟
خرداد ۳۰, ۱۴۰۰
برای رفع درد بعد عمل واژن چه کارهایی می توان کرد؟
تیر ۱۳, ۱۴۰۰

آیا بعد از لابیاپلاستی می توان رابطه جنسی داشت؟

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی : آیا چنین چیزی ممکن است یا خیر؟

اول می پردازیم به پروسه بهبودی بعد از لابیاپلاستی که چطور می باشد؟

زمانی که صحبت از بهبود زخم می شود، نمی توان ذات بدن را در نظر نگرفت.

بعد از لابیاپلاستی، یا هرگونه روش های زیبایی و جوانسازی واژن، حدودا حداقل ۶ هفته زمان می برد که به ۹۰درصد این نقطه پایانی رسید و نتیجه نهایی را در طی یک سال دید.

در بیمارانی که تحت بیهوشی عمومی جراحی می شوند، توصیه می شود که بعد از جراحی حداقل ۲۴ ساعت یک نفر را داشته باشند که از ان ها مراقبت کند. میانگین مدت ریکاوری بین ۱ تا ۲ هفته می باشد که می توانید دوباره به سرکارتان هم برگردید.

درمورد ورزش هم چون کبودی و تورم در طی دوره ریکاوری می باشد، باید صبر کنید. حداقل بین ۳ تا ۴ هفته.

حال می پردازیم به سوال رایجی که اکثر بیماران می پرسند. اینکه ایا بعد از لابیاپلاستی دوباره رابطه جنسی رو سر گرفتن صحیح است یا خیر؟

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

با وجود اینکه جراحان پلاستیک و نیز متخصصین و جراح زنان و زایمان، اظهار دارند که هیچ راه جادویی در کار نیست که سریعا بعد از لابیاپلاستی یا هرگونه روش زیبایی، سریعا بهبود پیدا کنید. به خاطر اینکه رابطه جنسی واژینال، یا قرار گیری هر چیزی در دهانه واژن، بعد از جراحی، می تواند به شکل فیزیکی فشاری به لابیا ماینورایی که در حال بهبودی ست وارد کند.

معمولا در چنین شرایطی توصیه متخصص و جراح زنان زایمان در شیراز این است که  :

برای از سرگیری رابطه جنسی و استفاده از تامپون یا ویبراتور، حداقل به مدت ۸ الی ۱۰ هفته باید پیشگیری کرد.

بیمارانی که نزد متخصص زنان مراجعه می کنند، توصیه به آن ها می شود که حداقل ۶ هفته بعد از جراحی رابطه جنسی نداشته باشند. زیرا باعث پارگی دردناکی خواهد شد. درحالی که در اخر لابیای آن ها، بهبود یافته و این مشکل در صورتی که چند هفته ای منتظر باشند، قابل پیشگیری خواهد بود. به جهت اینکه اسکارها بهتر شده و پوست هم سفت تر شود.

برای ایمن کردن شرایط، زمان شروع رابطه، بهتر است از لابریکیشن استفاده شود. برای اینکه داخل واژن نرم تر شده و رابطه راحت تر انجام گیرد.