کیست تخمدان بزرگترین مشکل این روزهای زنان!

ممنوعیت ژلوفن و استامینوفن در بارداری
مادران ژلوفن و استامینوفن در بارداری نخورند!
شهریور ۱۱, ۱۳۹۷
شیردهی زنان و ویروس HPV
آیا زگیل تناسلی از طریق شیر مادر منتقل می شود؟
شهریور ۲۵, ۱۳۹۷

کیست تخمدان بزرگترین مشکل این روزهای زنان!

علت ایجاد کیست تخمدان چیست؟ | نظر متخصص زنان در شیراز

علت ایجاد کیست تخمدان چیست؟ | نظر متخصص زنان در شیراز

به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز بسیاری از خانم ها از داشتن کیست تخمدان رنج می برند. حتی گاه برایشان این اسم تکراریست. البته جای شکرش باقیست که اغلب این کیست ها خوش خیم و بی دردسر هستند. جراح و متخصص زنان در شیراز توصیه می کند که با قرص های پیشگیری می توان آن ها را کنترل کرد. اما تخمدان های کیست ساز بعد از مدتی دردسرساز می شوند. تا جایی که این ماجرا ممکن است سال ها ادامه یابد.

علل به وجود آمدن کیست تخمدان چیست؟

جراح و متخصص زنان در شیراز علت ایجاد این عارضه را از نظر طب سنتی بازگو می کند. علت ایجاد کیست تخمدان می تواند به ۴ دلیل باشد.

اولین دلیل کیست تخمدان افزایش وزن می باشد. در واقع با انباشته شدن مواد زائد در بدن، بیماری های مختلف به وجود می آید. با مواد زائدی که در اطراف رحم جمع می شود، مانع خونرسانی می شود. در نتیجه عملکرد رحم مختل می شود. در پی آن عادت ماهانه نامنظم خواهد بود و به اینصورت کیست تخمدان تشکیل می شود. حتی در صورت باردار شدن هم احتمال سقط بالا می رود.

دومین دلیل رطوبت می باشد که منجر به کیست تخمدان می شود. یکسری مواد خوراکی دارای رطوبت هستند. از نظر طب سنتی رطوبت هم یکی از عوامل اصلی ابتلا به چاقیست. در واقع کم تحرکی و هوای زیادی خنک رطوبت ایجاد ایجاد می کند. افرادیکه در طول روز نوشیدنی های زیادی می خورند، بیشتر در معرض این بیماری هستند.

سومین دلیل غلظت خون می باشد. با وجود مواد زائد در بدن خونرسانی هم با اختلال مواجه می شود. اگر به عضوی خون به اندازه کافی نرسد، آسیب جدی می بیند. همچنین افرادی که مواد سودازا استفاده می کنند هم در معرض غلظت خون هستند. حتی آن هایی که بعد از غذا می خوابند، یا زیاد عطر و این دست اقلام را بو می کنند، در معرض جدی غلظت خون هستند. در ضمن هوای آلوده هم کم بی تاثیر نیست.

علت کیست تخمدان به گفته متخصص زنان در شیراز

چهارمین دلیل برودت می باشد. در واقع حالت سردی بدن می باشد. عامل آن هم خوراکی های با طبع سرد است. همچنین روش غلط غذاخوردن هم بسیار موثر است. مثلا همراه با غذای گرم نوشیدنی یخ خوردن. یا ماست و سالاد داخل یخچال که بسیار مضر است. فست فود نمونه بارزیست که این روزها وارد وعده های غذایی مردم شده است. نیز به خاطر سسی هم که در کنارش استفاده می شود، این ضرر دوبرابر می شود.

به توصیه متخصص زنان حتما توجه کنید و تا می توانید موارد بالا را جدی بگیرید. همچنین در تغذیه خود تجدید نظری داشته باشید تا از این بیماری و نیز بیماری های دیگر در امان باشید.