برای رفع درد بعد عمل واژن چه کارهایی می توان کرد؟

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی
آیا بعد از لابیاپلاستی می توان رابطه جنسی داشت؟
تیر ۶, ۱۴۰۰
آیا عادت ماهانه روی بعد از عمل واژن تاثیر دارد؟
تیر ۲۰, ۱۴۰۰

برای رفع درد بعد عمل واژن چه کارهایی می توان کرد؟

اسکارهای دردناک بعد از عمل لابیاپلاستی ـ آیا برای آن ها راه حلی هست؟

برخی از زنانی که لابیاپلاستی انجام می دهند، توسط یک متخصص زنان و زایمان، با روش edge-trim، مدام شکایت از اسکارهای دردناکی دارند که زمان استراحت و بعد از عمل لابیاپلاستی سراغ شان آمده است.

تکنیک edge-trim یک اسکاری از خود به جای می گذارد، در لبه لابیا ماینورا که بخاطر بازسازی عصب حساس میش ود. بخاطر همین است که رایجا توصیه می شود یک نوع wedge، برای کاهش میزان لابیا ماینورا استفاده شود. البته به ندرت دیده می شود که باعث دردهای طولانی مدت شود.

اسکارهای دردناک بعد از لابیاپلاستی رایج ترین موارد قابل مدیریت با گذشت زمان می باشند. احتمالش هم هست که درد بالای ۳ الی ۶ ماه درمان شود. توصیه می شود که بیماران از فشار به ناحیه در حال ترمیم به مدت ۸ الی ۱۰ هفته بعد از جراحی صبر کنند. شامل رابطه جنسی، و نیز استفاده تامپون یا هرچیزی که ممکن است وارد واژن شود.

عمل لابیا بعد از زایمان

با تمام این موارد ذکر شده، اسکاری که می ماند بعد از ۵ الی ۶ ماه، یک جراحی touch-up دیگر ممکن است نیاز شود تا نتایج بهتری از نوع  edge-trim لابیاپلاستی گرفت. درضمن ممکن است شامل تبدیل  edge-trim به wedge تایپ در لابیاپلاستی باشد. با این حال بهترین راه برای بهبود اسکارها به مدت حداقل ۶ ماه بعد از بهبودی و بسته شدن کامل زخم، قبل از انجام جراحی های دیگر می باشد.

گاها یکسری ماساژهای آرام و یا  desensitization exercises ، ورزش های مناسب می توانند درد مرتبط با اسکارهای بعد از عمل را بهبود بخشند.

بخاطر اینکه داشتن درد به مدت ۶ الی ۸ هفته بعد از لابیاپلاستی نرمال نیست. اکثر بیماران در درد و ناراحتی اند، حداقل یک هفته بعد از جراحی. از این رو باید با متخصص زنان و زایمان خود در این باره باید ارتباط داشته باشید. درصورتی که درد ادامه داشت.