آیا مشکلات رحم و تخمدان بعد از ازدواج حل می شود؟

تخمدان پلی کیستیک به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز چیست؟
تخمدان پلی کیستیک چیست؟
دی ۱۱, ۱۳۹۵
مراقبت از دستگاه تناسلی بعد از بارداری به گفته متخصص زنان در شیراز
پس از زایمان مراقب دستگاه تناسلی تان باشید!
دی ۱۳, ۱۳۹۵

آیا مشکلات رحم و تخمدان بعد از ازدواج حل می شود؟

اختلالات لوله های رحمی

اختلالات لوله های رحمی

حل مشکلات رحم و تخمدان در زنان بعد از شروع زندگی مشترک :

معمولا شنیده اید که می گویند پس از ازدواج ممکن است انواع مشکلات مرتبط با رحم و تخمدان زنان درمان شود. به گفته متخصص زنان در شیراز از جمله مشکلات شایع نامنظم بودن عادت ماهانه، کیست تخمدان یا تنبلی تخمدان ها می باشد. می گویند این مشکلات رحمی معمولا بعد از پروسه ازدواج حل خواهد شد. مثلا می توان با عرق رازیانه یا تغییر مزاج این بیماری های زنانه را برطرف کرد.

در این پست اختلالات رحم و تخمدان، اختلالات قاعدگى در مبحث نامنظمى‌ هاى قاعدگى بررسی شده است.

متخصص زنان در شیراز اشاره دارد که با ازدواج زودهنگام می توان به درمان این بیماری ها پرداخت. مثلا درمان تخمدان پلی کیستیک، یا درمان عفونت و نیز مصرف روزانه یک لیوان عرق رازیانه مفید می باشد.

مشکلات رحم و تخمدان از نظر متخصص زنان در شیراز

در طب سنتی گفته می شود که هر بیماری با مزاج فرد در ارتباط می باشد. مثلا همین بیماری های کیستی با تغییرات مزاجی در ارتباط می باشد. در صورتی که خانمی اختلال در قاعدگی خود دید باید نزد پزشک برود. در واقع هر از اعضا کارکرد پایینی داشته باشد باید در اینباره نگران بود. مثلا تخمدان اگر دچار تنبلی شو، ناباروری را به دنبال خواهد داشت. تخمدان پلی کیستیک هم درمان شدنیست  و جای نگرانی نیست. فقط باید با دیدن تغییرات قاعدگی حتما نزد پزشک رفت. اینگونه درمان سریعتر روی بیمار انجام می شود.

برای درمان پلی کیستیک، باید رحم و تخمدان را تقویت نمود. مصرف روزانه یک لیوان عرق رازیانه، یا روزی یک قاشق دم کرده گیاه آن بسیار مناسب می باشد. اما باید زیر نظر پزشک انجام شود. پس نگران سندرم تخمدان نباشید، زیرا قابل درمان است. فقط بستگی به عمر بیماری و شروع آن دارد. یا اینکه عمق و شدت بیماری چقدر می باشد.