اختلالات لوله های رحمی

عکسبرداری رنگی از رحم با هیستروسالپینگوگرافی , بهترین متخصص زنان در شیراز
عکسبرداری رنگی با هیستروسالپینگوگرافی
بهمن ۳, ۱۳۹۵
علت بلوغ زودرس برای متخصص زنان در شیراز
علت بلوغ زودرس چه می باشد؟
بهمن ۱۰, ۱۳۹۵

اختلالات لوله های رحمی

اختلالات لوله های رحمی

اختلالات لوله های رحمی

بیماری های لوله های رحمی یا بیماری های رحمی، از جمله بیماری هایی هستند که جراح و متخصص زنان در شیراز بسیار تاکید بر پیگیری این بیماری ها دارد. زیرا در صورت عدم توجه به این بیماری های لوله های رحمی فقط دردسرهای بیشتر و جبران ناپذیرتری برای خودتان پدید می آورید.

لوله های رحمی چگونه دچار بیماری و اختلال می شوند؟

زمانی که تخمک های بالغ، موجی از هورمون اجسام زرد می باشند یعنی آغاز تخمک گذاری می باشد. قبلا هم جراح و متخصص زنان در شیراز به تخمک گذاری و چگونگی آن اشاره کرده بود که می توانید مطالعه کنید. باعث می شود که تخمدان ها تخمک بسازند، سپس از طریق لوله های فالوپ سفر را آغاز می کنند و سپس وارد رحم می شوند و لانه گزینی می کنند.

زنان با بیماری لوله های رحمی یا ناهنجاری های از این دست اغلب با بسته شدن یا آسیب دیدن لوله های فالوپ همراه است. که مانع پیشرفت تولید تخمک می شود.

برخی خانم ها که لوله های فالوپشان گره خورده به این معنیست که بارداری را کنترل کرده اند. گرچه معکوس بستن لوله های رحم تقریبا با موفقیت نسبی انجام می شود. هیچ تضمینی نیست که جراحی معکوس باروری را برگرداند.

لقاح آزمایشگاهی راه درمانی رایجی برای زنان می باشد که گزینه ای برای بیماری لوله رحم زنان می باشد. تخمک ها از فولیکول ها بازیابی می شوند و راه عبوری به لوله ها ندارند. در لقاح آزمایشگاهی تخمک ها در خارج از بدن باروری می شوند، گرم می شوند و سپس به رحم منتقل می شوند.

گرچه میزان موفقیت لقاح آزمایشگاهی بالاتر از جراحی بازسازی لوله های رحم می باشد، برخی زن ها بازسازی لوله های فالوپ را انتخاب می کنند تا باروری طبیعی داشته باشند.

اختلالات لوله های رحمی | جراح و متخصص زنان در شیراز

چه چیزی باعث این بیماری می شود؟

رایجترین علت آندومتریوز می باشد. این برای زمانیست که بافت آندومتریوز به لوله های فالوپ متصل است یا نفوذ کرده است. عفونت های شدید لگن و زخم بعد از جراحی لگن، که می تواند به لوله های فالوپ و نیزتخمدان ورحم صدمه بزند.

آیا می تواند می توان لوله گره خورده را درمان کرد؟

بله. پزشکانی که دارای تجربه گسترده ای در زمینه جراحی لوله های گره خورده می باشند، می توانند انجام دهند. گرچه، موفقیت عمل لوله های گره خورده بسته به این دارد که کجا و چگونه قطع شوند. بستن لوله های رحم که همان گره خوردن لوله های رحم می باشد، باید همیشه به عنوان یک وسیله دائمی برای جلوگیری از بارداری محسوب شوند.

نتایج عکسبرداری با X-RAY نشان می دهد که لوله های فالوپ آسیب دیده اند. بهترین گزینه برای باردار شدن چه می باشد؟

تقریبا ۲۵ درصد زنان همراه با مشکلات باروری، نوعی از بیماری های لوله های رحمی را خواهند داشت. اگر هم خفیف است، نیاز به این دارد که درمان شود، با جراحی لاپاروسکوپی با حداقل تهاجمی. اگر آسیب متوسط تا شدید است، معمولا لوله ها نمی توانند ترمیم شوند و روش لقاح مصنوعی بهترین گزینه برای بارداری می باشد.

عکسبرداری با X-RAY نشان می دهد که لوله های فالوپ ورم کرده اند. این به چه معنی می باشد؟

لوله های فالوپ متورم هیدروسالپنکس نامیده می شوند. این نشان می دهد که لوله ها به شدت آسیب دیده اند. احتمالا هم زیاد کاربردی نیستند. با لاپاروسکوپی می توان آن را تایید کرد. اگر واقعا متورم شده باشند، بهترین درمان از بین بردن حذف در طی لاپاروسکوپی همراه با لقاح مصنوعی می باشد. مایع موجود در لوله برای اسپرم و تخمک سمی می باشد، و به همین خاطر نیاز به حذف دارد که یک بار تصمیم به لقاح مصنوعی گرفته شد.

منبع : http://pacificfertility.ca/

مطالب مرتبط :

میوم یا فیبروم رحمی چیست ؟

چسبندگی رحم چیست و علل پیدایش آن چیست؟

از پولیپ رحمی چه می دانید؟