اختلال در دستگاه تناسلی جنین

خطرات دوران قاعدگی با نظر جراح و متخصص زنان در شیراز | علائم زگیل های تناسلی
خطراتی که دوران قاعدگی تان را تهدید میکند!
دی ۱۸, ۱۳۹۵
ویتامین های لازم برای مادر به توصیه متخصص زنان در شیراز
قبل از باردار شدن این توصیه ها را جدی بگیرید
دی ۲۰, ۱۳۹۵

اختلال در دستگاه تناسلی جنین

اختلال در دستگاه تناسلی جنین به گفته بهترین متخصص زنان در شیراز

اختلال در دستگاه تناسلی جنین به گفته بهترین متخصص زنان در شیراز

اختلال در دستگاه تناسلی جنین چیست؟ اختلال در دستگاه تناسلی جنین چه زمانی اتفاق می افتد؟ بروز چنین عارضه ای به چه دلیل است؟

تا به حال راجع به اینکه اختلال در دستگاه تناسلی جنین باشد شنیده اید؟نظر بهترین متخصص زنان در شیراز را در این باره می خوانیم.

اختلال در دستگاه تناسلی جنین از جمله مشکلاتیست که پزشک با آن روبرو می شود.اینکه به طور کامل مشخص نیست که جنین دختر است یا پسر.با پیشرفت هایی که شده می توان سریع و دقیق تشخیص داد.اگر چنین بیماری زودتر تشخیص داده شود، جنس جنین مشخص میشود. حتما باید در تعیین جنسیت چنین جنین هایی دقت کامل داشت.زیرا در زندگی بعدی آن ها مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.

بهترین متخصص زنان در شیراز به طبقه بندی دستگاه ناسلی مبهم میپردازد :

به گفته بهترین متخصص زنان در شیراز انسان دارای ۴۶ کرومزوم است که دوتا از آن ها کرومزوم های جنسی هستند. در زنان هر دوکرومزوم X است.در مردان هم یکی Xو دیگری Y می باشد.

دستگاه تناسلی مبهم شامل موارد زیر است :

۱.دوجنسی کاذب زن

۲.دوجنسی کاذب مرد

۳.دوجنسی واقعی

۴.مردان XX

5.جنس معکوس XY

اختلال در دستگاه تناسلی جنین به گفته بهترین متخصص زنان در شیراز

علت دستگاه تناسلی مبهم در جنینی که از لحاظ ژنتیکی دختر است :

پرکاری مادرزادی غده فوق کلیه؛ در آن این غدد مقادیر زیادی هورمون مردانه تولید میکنند و باعث این عارضه می شوند. ممکن است نوزاد در معرض هورمون های مردانه در رحم مادر قرار گرفته باشد. مصرف داروهایی مثل پروژسترون برای خانم هایی که اوایل بارداری برای پریود شدن می زنند. اما اگر خانمی باردار باشد با این تزریق پریود نمی شود، اما نوزاد ممکنست دستگاه تناسلی مبهم داشته باشد.

علت دستگاه تناسلی مبهم در جنینی که از لحاظ ژنتیکی پسر است :

سندرم عدم حساسیت به هورمون تستوسترون : در واقع بخودی خود بی اثر است. اما باید روی گیرنده مخصوص هورمون تستوسترون در روی سلولها  بنشیند تا سبب تاثیر شود.اگر هم جنین مبتلا به عدم حساسیت به هورمون تستوسترون باشد، شکل زنانه می گیرد.

یا حتی فقدان آنزیم ۵ آلفا ردوکتاز.