بهترین روش کنترل بارداری برای دیسمنوره چیست؟

پریکلامپسی
پریکلامپسی چیست؟
فروردین ۲۴, ۱۳۹۶
سرطان رحم
سرطان، عوارض جانبی جنسی به دنبال دارد!
فروردین ۳۱, ۱۳۹۶

بهترین روش کنترل بارداری برای دیسمنوره چیست؟

کنترل بارداری برای دیسمنوره

کنترل بارداری برای دیسمنوره

بهترین متخصص زنان در شیراز توصیه ای که به خانم ها دارد، اینکه کنترل هورمون بارداری برای استفاده آسان و موثر است.

همچنین به درمان گرفتگی های دردناک قاعدگی کمک می کند. به دنبال آن لیستی از نسخه متدهای کنترل بارداری می باشد که در تسکین برخی از دردهای قاعدگی بسیار مفید است. بهترین متخصص زنان در شیراز چندتا از این متدها را در ادامه معرفی کرده است :

ترکیب قرص های ضد بارداری : این قرص ها حاوی دو هورمون استروژن و پروژسترون هستند. قرص های ترکیبی می توانند گرفتگی های عضلانی بد را در دوران قاعدگی تسکین بخشند. به دلیل اینکه تولید پروستاگلاندین را متوقف می کنند. قرص های کنترل بارداری نشان داده اند که دیسمنوره یا دردهای شدید قاعدگی را تا ۷۰ ـ ۸۰% در زنان تسکین می بخشند.

نووارینگ : نووارینگ همانند قرص های ترکیبی کار می کند. بهترین متخصص زنان در شیراز استفاده از نووارینگ را توصیه می کند زیرا آن هم می تواند دردهای آزاردهنده دوره قاعدگی را کاهش تسکین بخشد. در مطالعاتی که شده، نووارینگ نشان داده بود که دردهای حاصل از دیسمنوره را از ۱۷.۴% به ۵.۹% کاهش داده بود.

کنترل بارداری برای دیسمنوره

نکس پلانون : نکس پلانون هم برای پیشگیری از بارداریست، فقط شامل پروژسترون می باشد. به نظر می رسد این دارو هم می تواند درد دیسمنوره را در اکثر زنان کاهش دهد. تحقیقی گزارش شده بود که زنانی که از دیسمنوره رنج می بردند، از ۸۹% به ۲۱% دردشان را کاهش داده بود. دیگر مطالعه ای هم نشان می داد که ۸۱% از زنانی که سابقه دیسمنوره داشتند، با استفاده از نکسوپلانون بهبودی داشته اند، در حالی که استفاده از آن برای پیشگیری از بارداری هم مفید است.

مینرا IUD : اطلاعات بسیاری در استفاده از مینرا IUD برای درمان دیسمنوره می باشد. می دانیم بعد از اینکه مینرا گذاشته می شود، این IUD است که می تواند به طور کامل پریود را برای بسیاری از زنان قطع کند یا کاهش دهد. بنابراین داشتن قاعدگی کمتر یا اصلا نداشتن آن، گرفتگی ها و دردهای آن کمتر اتفاق می افتد.

پچ : پچ پیشگیری از بارداری هم مثل قرص های ترکیبی کار می کند. چون به کاهش درد های دیسمنوره  و نیز قاعدگی کمک شایانی می کند.

می دانیم که دیسمنوره به خاطر پروستاگلاندین های اضافی می باشد که در دوران پریود آزاد می شوند. به همین خاطر قرص های ضد بارداری دوره ای می توانند شما را از شر این دردها خلاص کنند. در ضمن به تسکین دردهای دیسمنوره نیز کمک کنند.

منبع : https://www.verywell.com

مطالب مرتبط :

درمان درد قاعدگی با طب سوزنی

تسکین دردهای قاعدگی با راه حل های طبیعی

خلاصی از دردهای قاعدگی