ترشحات واژن در زنان نشانه چیست؟

راه های جلوگیری از تبخال تناسلی با نظر متخصص زنان در شیراز
تبخال تناسلی چیست و نشانه های آن چه می باشد؟
آبان ۲۴, ۱۳۹۵
علائم سرطان سینه
به گفته بهترین متخصص زنان تومورهای شایع در سینه زنان چیست؟
آبان ۲۶, ۱۳۹۵

ترشحات واژن در زنان نشانه چیست؟

ترشحات واژن نشانه چه چیزی است؟

ترشحات واژن نشانه چه چیزی است؟

ترشحات واژن در زنان چه نشانه هایی دارد و هر کدام از نشانه ها بیانگر چه چیزی هستند؟!

به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز ترشحات واژن در بعضی روزها شده که برایشان مهم نیست و دغدغه ای از این بابت ندارند. البته چنین چیزی خوب است. اما به توصیه جراح و متخصص زنان تا زمانی که چیز قابل توجهی در ترشحات ندیده اید، جای نگرانی نیست. در صورتیکه از لحاظ رنگ، بو و یا بافت آن تغییراتی دیدید، باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.

جراح و متخصص زنان در شیراز می گوید که وقتی ترشحات واژن می بینید، احتمالا خبر از تخمک گذاری می دهند. در صورتیکه ترشحات واژن چسبناک بود، به این معنی است که در حال تخمک گذاری هستید. معمولا این ترشحات به شکل سفیده تخم هستند. درست قبل از تخمک گذاری، ممکن است متوجه افزایش شفافیت ترشحات واژن شوید. فقط نکته مهمی که باید حواستان باشد، از نظر جنسی مراقب باشید. زیرا این مایع چسبنده راه را برای رسیدن اسپرم به تخمک راحت تر می کند.

گاه زنانی که نزد متخصص زنان می روند، می گویند که رگه های خونی در ترشحات واژن دیده اند. البته چنین چیزی می تواند خون باقی مانده از قاعدگی باشد. یا اینکه لکه بینی تصادفی اواسط ماه باشد. اما گاه هم ترشحات خونی نشانه چیز جدی تری می تواند باشد. عفونت واژن، عفونت رحم، عفونت لگن، یا حتی بارداری باشد. اگر هنوز منتظر پریود شدنتان نیستید، یا درد لگن دارید، حتما با متخصص زنان مشکلتان را مطرح کنید.

علت ترشحات واژن چیست؟ | نظر جراح و متخصص زنان در شیراز

کاهش ترشحات واژن، چند روز پس از تخم گذاری رخ می دهد. اگر پریودتان منظم است که ۱۴ روز پس از تخمک گذاری پریود می شوید.

ترشحات واژن زمانی افزایش می یابد که استرس داشته باشید. گاه همین استرس در صعودی شدن مقدار ترشحات تاثیر زیادی دارد.

گاه ترشحات واژن نشانه ای عفونت می باشد. ترشحات طبیعی و بی بو که نرمال هستند. اما اگر بویی شبیه بوی ماهی دارد، نشانه مشکلی است. اگر غلیظ و پنیری بود نشانه عفونت قارچی است. تغییر رنگ هم ممکن است به همراه داشته باشد. اگرکه خاکستری بود، و بوی بدی داشت، از علائم شایع واژینوز باکتریایی می باشد. اگر قهوه ای بود ناشی از خون خشک است که نشانه عفونت یک التهاب بزرگ است. در صورت سبز رنگ بودن، نشانه مبارزه سلول های سفید خون با یک عفونت منتقله از راه جنسی می باشد.

درصورت مشاهده هر کدام از این ترشحات با پزشک متخصص زنان خود مشورت کنید. زیرا هر کدام از آن ها نشانه چیزی است و می توان تصمیم درست تری گرفت.