تسکین دردهای قاعدگی با راه حل های طبیعی

بد بو شدن واژن به خاطر چیست؟ | بهترین متخصص زنان در شیراز
علت بد بو شدن واژن در زنان چیست؟
آذر ۲, ۱۳۹۵
علت ایجاد کیست تخمدان چیست؟ | نظر متخصص زنان در شیراز
کیست تخمدان بزرگترین مشکل این روزهای زنان!
آذر ۴, ۱۳۹۵

تسکین دردهای قاعدگی با راه حل های طبیعی

دردهای قاعدگی با نظر متخصص زنان در شیراز

دردهای قاعدگی با نظر متخصص زنان در شیراز

دردهای قاعدگی یکی از مشکلات خانم ها؛ مشکلی که هر خانمی با آن روبرو می شود و گاه راه به جایی ندارد و نمی داند برای تسکین آن چه کند.

نظر متخصص زنان در شیراز درباره تسکین دردهای قاعدگی چیست؟

دردهای قاعدگی دردهایی طبیعی هستند. اما گاه واقعا غیرقابل تحمل می شوند. جراح و متخصص زنان در شیراز تاکید می کند که باید چنین دردی هر ماه تحمل شود. اما خیلی تحمل ندارند و به سراغ مسکن می روند. بعضی وقت ها آنقدر درد زیاد است که با یک قرص جوابگو نیست. اما همه از مضرات مسکن ها می دانید. راه های دیگری هم برای کاهش و تسکین دردهای قاعدگی می باشد.

در درجه اول، متخصص زنان در شیراز، خواب، ورزش و تغذیه سالم را توصیه می کند. با خواب منظم، ورزش های سبک مانند پیاده روی می توانید این تنش را کم کنید. حفظ آرامش نقش بسزایی در بهبود درد قاعدگی دارد.

برای تسکین دردهای قاعدگی چه کنیم؟| متخصص زنان در شیراز

رازیانه و بابونه هم برای تسکین دردهای قاعدگی عالیست. بهترین راه کاهش این دردها راه های طبیعیست. باید این داروهای گیاهی را مدتی قبل از شروع قاعدگی مثلا یک هفته تا ۱۰ روز قبل شروع کنید. روزی یک استکان کافیست. در دوسه روز اول قاعدگی هم می توانید مصرف کنید.

سنبل الطیب و چای بابونه دیگر راه حل موثر برای این دردهاست. یک فنجان قبل از صبحانه، ناهار و شام. چای زنجبیل هم دست کمی از سنبل الطیب ندارد.

زنجبیل دمکرده دیگر داروی گیاهی که متخصص زنان در شیراز به شما پیشنهاد می کند. یک قاشق مرباخوری را در یک فنجان آبجوش بریزید. تا ۱۰ دقیقه درش را بگذارید. سپس آن را صاف کنید و میل کنید.

با بادکش، روغن های گرم و ماساژ درد را از بدنتان به کل دور کنید. مثلا روغن زنجبیل را دو روز قبل از شروع قاعدگی در محل درد بمالید. یا ماساژ روغن بابونه زیر ناف، چهار تا پنج روز قبل از شروع عادت ماهانه دوبار در روز درد را کم کنید. اما در دوران عادت ماهانه اصلا انجام ندهید. بادکش هم با افزایش خونرسانی و گرم کردن محل درد، تاثیر بسیاری در کاهش درد دارد.