به گفته متخصص زنان در شیراز، حمام کردن در دوره قاعدگی خوب است یا خیر؟

لیزر واژن؛ متخصص زنان در شیراز
لیزر واژینال چه کاربردهایی در بحث زنان و زیباسازی دستگاه تناسلی دارد؟
آبان ۱۰, ۱۳۹۵
آزمایشاتی که به گفته متخصص زنان در شیراز زنان باید بدهند
به گفته متخصص زنان در شیراز این ۸ آزمایش را خانم ها باید انجام دهند!
آبان ۱۵, ۱۳۹۵

به گفته متخصص زنان در شیراز، حمام کردن در دوره قاعدگی خوب است یا خیر؟

دردهای قاعدگی با نظر متخصص زنان در شیراز

دردهای قاعدگی با نظر متخصص زنان در شیراز

حمام کردن در دوره قاعدگی خطرناک است یا خیر!

حمام کردن در دوره قاعدگی هیچ خطری را به دنبال ندارد. بلکه گفته می شود نیز بهتر هم هست. به گفته متخصص زنان در شیراز حمام کردن در دوره قاعدگی به صورت روزانه هم توصیه می شود.

گاه از زبان مادران و غیره شنیده ایم که حمام کردن در دوره قاعدگی خطرناک است. یا در صفحه های مجازی چیزهای دیگر بازگو می شود. مثلا باعث بروز عفونت رحم، نازایی، سرطان رحم و سینه می شود. اما بهترین متخصص زنان در شیراز می گوید که چنین باوری غلط و غیر علمی است. زیرا هیچ گونه خطری در انتظارشان نیست.

یا اینکه حتی بیشتر توصیه می شود روزانه استحمام داشته باشند. بخاطر اینکه نواحی ترشحات را به خوبی شست و شو دهند. در صورت عدم رعایت بهداشت باعث رشد باکتری ها و در نتیجه قارچ می شود.

جراح و متخصص زنان در شیراز در ادامه می گوید که حتی باید مصرف داروهای واژینال و رابطه جنسی در این دوران خودداری کرد. زیرا به خاطر باز بودن دهانه رحم عفونت هم بیشتر می شود. پس حمام کردن در دوران قاعدگی امری ضروری است. فقط از نشستن کف حمام خودداری کنید. بیشتر به خاطر اینکه آلودگی ها را بهتر دریافت می کند.

حمام کردن در دوره قاعدگی به گفته متخصص زنان در شیراز

در نتیجه عدم رعایت چنین موردی، عفونت های قارچی زنانه پیش می آید. از علایم عفونت های قارچی، ترشحات سفید رنگ و پنیری شکل است. همچنین خارش دستگاه تناسلی را هم به دنبال دارد.

گاه با استفاده از کرم موضعی هیدروکورتیزون و کرم واژینال کلوتریمازول می توان آن را برطرف کرد. البته در مواقعی که دسترسی به متخصص زنان ندارید. زیرا بدون نسخه پزشک هم می توان از داروخانه تهیه کرد.

با شستشوی معمولی و خشک نگه داشتن ناحیه تناسلی، بهترین راه پیشگیری از عفونت های قارچی را در پی گرفتید. از مواد شوینده هم بیش از حد استفاده نکنید. خود اینها عامل بروز چنین امری هستند. تا می توانید لباس های نخی و آزاد بپوشید. همچنین استفاده از لبنیات به ویژه ماست توصیه می شود.