خانم های خانه دار سرطان سینه نمی گیرند!

درمان بیماری های زنان با طب سوزنی | بهترین متخصص زنان در شیراز
درمان بیماری های زنان با طب سوزنی
اسفند ۱۹, ۱۳۹۵
درمان خارش واژن
درمان خارش واژن
اسفند ۲۶, ۱۳۹۵

خانم های خانه دار سرطان سینه نمی گیرند!

کار خانه از بروز سرطان سینه جلوگیری می کند!

طب تحقیقات خطر سرطان سینه در خانم های خانه دار که کار خانه می کنند و یا باغبانی، کم است.

 

هر سبک زندگی فعالی از مبتلا شدن به سرطان سینه جلوگیری می کند. جراح و متخصص زنان در شیراز اشاره دارد که مطالعه ای روی ارتباط فعالیت های فیزیکی و بیماری ها شده که این موضوع را ثابت می کند.

در ادامه یادآور می شویم که به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز از عواملی که از سرطان تخمدان هم جلوگیری می کند گفتیم. همچنین باغبانی، کارهای خانه و پیاده روی می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنان تا ۱۳% کاهش دهد. این یافته ها می گویند که با روش زندگی که دارید، می تواند شما را از ابتلا به سرطان بازدارد.

روی ۸۰۰۰ زن آزمایش شد و طبق تحقیقات توسط محققان آینده نگر اروپا از عواملی گفته شده که تا ۱۳% می تواند این بیماری را کم کند، آن هم در افرادی که فعال هستند نه آن هایی که فعالیت کمی دارند. زنانی که نسبتا فعال بودند ۸% کمتر در خطر این بیماری بودند. این مطالعات در ژورنال بین المللی سرطان منتشر شد.

ماموگرافی | سرطان سینه | جراح و متخصص زنان در شیراز

تحقیقات نشان می داد که با ورزش هم به طور متوسط می توان به این موضوع کمک کرد. موسسه خیریه ای می گفت :”ورزش می تواند شامل هرچیزی که به شما نفس تازه می دهد باشد مثل باغبانی، پیاده روی یا کارهای خانه. تغییرات کوچک روزمره تان می تواند همه این تفاوت را بسازد، مثل استفاده از پله به جای آسانسور یا پیاده روی تا محل کار، مدرسه یا فروشگاه، و چیزهای دیگری که می توانند در یک هفته اضافه شوند.”

تحقیقات قبلی نشان داده است که فعالیت های فیزیکی می تواند ۳۰۰۰ نفر را که در معرض ابتلا به سرطان می باشند را نجات دهد. گرچه مشاوره بهداشتی هم می گوید که در هفته باید حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی داشت، تنها ۳۹% مردان و ۲۹% زنان.

بعد از ورزش های الهام بخش در تابستان این مطالعه از اهمیت یک زندگی فعال می گوید که خطر سرطان پستان را کاهش می دهد. همیشه فعال بودن به معنای دوی ماراتون یا کوهنوردی نیست. ورزش های منظم هم بخشی از زندگی روزمره شما را می توانند مفید جلوه دهند.

منبع : https://www.theguardian.com

مطالب مرتبط :

عامل اصلی مبارزه با سرطان تخمدان چیست؟

ماستالژی یا درد پستان

به گفته متخصص زنان در شیراز این ۸ آزمایش را خانم ها باید انجام دهند!