درباره پیچ خوردن تخمدان چه می دانید؟

خارج کردن رحم
عمل خارج کردن رحم چه موقع ضرورت دارد؟
دی ۶, ۱۳۹۵
خشک کردن ناحیه تناسلی و نظر جراح متخصص زنان در شیراز
خشک کردن ناحیه تناسلی با دستمال ممنوع!
دی ۸, ۱۳۹۵

درباره پیچ خوردن تخمدان چه می دانید؟

خطرات دوران قاعدگی با نظر جراح و متخصص زنان در شیراز

خطرات دوران قاعدگی با نظر جراح و متخصص زنان در شیراز

پیچ خوردن تخمدان یا به عبارتی چرحش تخمدان به گفته متخصص زنان در شیراز چیست؟

پیچ خوردن تخمدان زمانیست که یک تخمدان از جای خود می افتد و شروع به چرخش می کند. با بروز چنین اتفاقی درد شکمی احساس خواهید کرد. در واقع با این فرآیند ارتباط با جریان خون قطع می شود.

متخصص زنان در شیراز می گوید که در شرایط خاصی چنین اتفاقی می افتد. اگر بد شانس باشید پیچ خوردن تخمدان را تجربه خواهید کرد. البته بنا به چند شرط :

۱.با بالا رفتن سن هم خطر ابتلا کمتر می شود

معمولا پیچ خوردن تخمدان را در دوران بارداری می شنویم. متخصص زنان در شیراز می گوید به دلیل اینکه زنان بافت انعطاف پذیرتری دارند. هم چنین براساس تغییرات هورمونی، تخمدان راحتتر حرکت می کند. سن که روبه افزایش می رود، تخمدان کوچکتر می شود. در نتیجه احتمال خطر هم کمتر است. البته در صورتی که کیست یا توده ای مشاهده شود.

۲.هرچه کیست بیشتری داشته باشید، احتمال خطر بالاتر است

با وجود کیست توازن در تخمدان به هم می ریزد. به گفته متخصص زنان در شیراز عدم توازن دلیل چرخش تخمدان خواهد بود. مثلا در زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک احتمال خطر بالاتر می باشد. از برخی کیست ها باید ترسید. زیرا ممکن است تبدیل به سرطان شوند. البته با جراحی لاپاروسکوپی می توان تخمدان پیچ خورده را درمان کرد.

پیچ خوردن تخمدان با نظر متخصص زنان در شیراز

۳.داروهای باروری دلیل دیگر این مشکل

برای باروری داروهایی تجویز می شود. این داروها مسبب بزرگ شدن تخمدان و سپس پیچ خوردن آن خواهند شد. برای کاهش این خطر باید ورزش را در برنامه خود قرار دهید. اما سراغ تمرین های سخت یا پرشی نروید.

۴.منقبض شدن رگ هایی دهانه رحم

این رگ ها که به تخمدان متصل هستند، اگر منقبض شوند چنین اتفاقی می افتد.

۵.بزرگ شدن لوله های فالوپ

با بزرگ تر شدن لوله ها چرخش تخمدان هم احتمالش زیاد است.

از علائم چرخش تخمدان چیست؟

معمولا در شدید و یک طرفه ای خواهید داشت. معمولا این درد به پشت، پهلوها و راه پا منتقل می شود. حالت تهوع، استفراغ، اسهال و یا یبوست که همراه با درد می تواند باشد. کمی تب و افزایش ضربان قلب هم می تواند بیمار داشته باشد.