توصیه های متخصص زنان در شیراز برای درمان لکه بینی قاعدگی چیست؟

لکه بینی خارج از قاعدگی از نظر متخصص زنان در شیراز
سوال بسیاری از زنان که چرا قبل از قاعدگی خونریزی و لکه بینی دارند؟
آبان ۴, ۱۳۹۵
سوالات بسیاری از زنان درباره قاعدگی از متخصص زنان در شیراز
سوالات متداول دختران و زنان درباره قاعدگی از متخصص زنان در شیراز
آبان ۸, ۱۳۹۵

توصیه های متخصص زنان در شیراز برای درمان لکه بینی قاعدگی چیست؟

خونریزی خارج از قاعدگی از نظر متخصص زنان در شیراز

خونریزی خارج از قاعدگی از نظر متخصص زنان در شیراز

در مطلب قبلی، طبق گفته متخصص زنان در شیراز، خونریزی های بین قاعدگی را توضیحاتی دادیم. نیز از دلایلی که ممکن است به لکه بینی ارتباط داشته باشد، صحبت کردیم. در ادامه متخصص زنان در شیراز به موضوع درمان لکه بینی می پردازد، که برایتان به طور کامل شرح داده ایم.

خونریزی های خارج از عادت ماهانه از نظر متخصص زنان در شیراز

جراح و متخصص زنان در شیراز می گوید، درصورتیکه لکه بینی مربوط به بیماری خاصی نباشد، پس نیاز به تحمل آن نیست. با کمک بهترین متخصص زنان، می توانید جلوی این خونریزی غیر طبیعی را بگیرید. با استفاده از روش هایی که ارائه دادیم، خطر لکه بینی را کاهش دهید.

۱.قرص های ضد بارداری را سر خود مصرف نکنید

با مصرف قرص های ضد بارداری به طور نامنظم، شاهد لکه بینی خواهید بود. حتی قطع و مصرف دوباره آن، منجر به خونریزی می شود. پس با نظر جراح و متخصص زنان در شیراز، قرص ها را به طور منظم مصرف کنید.

۲.آزمایش پاپ اسمیر را به طور منظم فراموش نکنید

این آزمایش به شما کمک می کند علائم سرطان رحم را تشخیص دهید. اگر زودتر اقدام کنید، با تشخیص مراحل اولیه، با کمک جراح و متخصص زنان قابل درمان است. پس سالانه یک آزمایش پاپ اسمیر انجام دهید، زیرا با تشخیص سریع، هر نوع سلول غیر عادی که در مراحل اول مشاهده شود، قابل درمان می باشد.

۳.اگر آسپرین مصرف می کنید، آن را کاهش دهید

بعضی از خانم ها وقتی دچار لکه بینی می شوند، آسپرین مصرف می کنند؛ متذکر می شویم که از مصرف آن خودداری کنید. زیرا نه تنها باعث کاهش خونریزی نمی شود، بلکه به دلیل رقیق کننده بودن خون، خونریزی تان را بیشتر خواهد کرد.

۴.به دنبال کاهش وزن باشید

بهترین متخصص زنان در شیراز، اشاره می کند که چاقی خود یک عامل بسیار خطرناک برای مبتلا به سرطان رحم است. با داشتن وزنی ایده آل و مناسب، خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهید. برخی از خانم ها هم، حتی بعد از یائسگی، لکه بینی دارند که در صورت مشاهده، باید هرچه سریعتر به پزشک زنان مراجعه کرد.

۵.تغییر روش های جلوگیری از بارداری

در پست قبلی به IUD اشاره کردیم، و گفتیم ممکن است یکی از دلایل خونریزی، استفاده از این دستگاه داخل رحمی باشد. اما این امر طبیعی است، حتی خونریزی اش هم بی ضرر است، اما با تغییر روش جلوگیری، می توان از لکه بینی هم جلوگیری کرد.

۶.تاریخ دوره های قاعدگی و لکه بینی را ثبت کنید

با یادداشت کردن تاریخ دوره های قاعدگی، و یا لکه بینی، حتی مدت خونریزی و شدت آن، نیز ترشحات رحم همراه با خونریزی را بنویسید. با این کار به پزشکتان کمک می کنید تا علت لکه بینی را تشخیص دهد.

۷.کاهش استرس و هیجان

حتما از عوارض استرس می دانید، یکی از عوارض آن هم مربوط می شود به دوران قاعدگی، که منجر به خونریزی های نامنظم می شود. با انجام ورزش هایی که باعث آرامش اعصاب می شود، این استرس را کنترل کنید.

در آخر یادآور می شویم که هر فردی، الگوی خاص بدن خودش را دارد، برای یکسری این خونریزی عادی است، و برای برخی ممکن است تغییرات قابل توجهی، آن ها را نگران کند؛ پس تنها راه مراجعه به یک پزشک زنان می باشد.