درمان مثانه پیش فعال

خلاصی از دردهای قاعدگی به گفته متخصص زنان در شیراز
خلاصی از دردهای قاعدگی
اسفند ۸, ۱۳۹۵
خون قاعدگی به گفته متخصص زنان در شیراز
خون قاعدگی تان از سلامت شما می گوید!
اسفند ۱۵, ۱۳۹۵

درمان مثانه پیش فعال

مثانه پیش فعال

مثانه پیش فعال

جراح و متخصص زنان در شیراز معتقد است مثانه پیش فعال هم می توان درمان کرد حتی فراتر از دارو!

چنین چیزی می تواند در نامناسب ترین زمان اتفاق بیفتد. زمانی که نیاز به دفع ادرار دارید، و تا سرویس بهداشتی می دوید. یک مثانه قوی برای ادرار کردن می تواند مشخصه ای از یک مثانه پیش فعال باشد. به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز در حالی که ممکن است در طول روز یا شب نیاز داشته باشید چندباری از سرویس بهداشتی استفاده کنید.

تاثیر آن روی زندگی می تواند زیاد باشد، و هزینه هایی که باید برای این مثانه پرداخت کرد. از جمله پدها و دیگر محصولات قابل جذب که می توانند قابل توجه باشند.

مثانه پیش فعال را نادیده نگیرید!

همانطور که زنان پیرتر می شوند، مثانه پیش فعال هم رایج می شود. ممکن است روی یک سوم از زنان بالای ۷۰ سال تاثیر داشته باشد. اگر مطمئن نیستید، اما مشکوک به چنین عارضه ای هستید، مهم صحبت کردن با پزشکتان است. یک تاریخچه ساده، معاینه فیزیکی و آزمایش ادرار برای تشخیص کافی است.

اگر تشخیص داده شد که مثانه پیش فعال دارید، ۵ راه درمانی پیش رویتان است ـ بسته به علت آن لیست شده ـ می توانید از این گزینه های درمانی بهره مند شوید.

مثانه پیش فعال با نظر جراح و متخصص زنان در شیراز

یک : تغییر در شیوه زندگی

اگر به چنین بیماری تشخیص داده شدید، درمان هایی که بتوان گاه با آن جلوی این بیماری را گرفت، هست. شامل اجتناب از نوشیدن مایعات قبل از خواب و کاهش نوشیدنی های الکل و کافئین دار. همچنین تمرینات کگل عضلات کف لگن را قوی می کند و از نشت ادرار جلوگیری می کند. عضلات کف لگن را سفت کنید ، نگه دارید و سپس رها کنید. زمانی که یاد گرفتید چطور انجام دهید، باید زمانی انجام شود که حس کنید به طور ناخواسته دستشویی دارید.

دو : دارو

پزشکتان شاید داروهای آنتی کولینرژیک برای مثانه تان تجویز کنید. برای برخی کارساز است، اما برخی هم ممکن است جواب نگیرند یا با عوارض آن روبرو شوند، مثل خشکی لب و خشکی چشم.

سه : تحریک عصب

برای بیمارانی که به این درمان جواب ندادند، پزشکان می توانند عصب تیبیال خلفی آن ها را تحریک کند. این عصب در بالای مچ پا قرار گرفته است. این عصب چنین مثانه ای را کنترل می کنند. پزشکان یک سوزن در کنار این عصب به مدت ۳۰ دقیقه هفته ای یک بار، به مدت ۱۲ هفته می زنند. اگر جواب دهد می تواند تا ۴ یا ۶ هفته ادامه پیدا کند.

۴ : تزریق بوتاکس به داخل مثانه

تزریقات بوتاکس می تواند این مثانه را درمان کند، به اینصورت که عضلات مثانه را فلج می کند تا از بی اختیاری ادراری جلوگیری کند. پزشک دیواره مثانه را هدف قرار می دهد تا تزریقات را انجام دهد. این کار به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه طول می کشد.

اگر تزریق موفقیت آمیز بود، یک مشکل ناقص در خالی کردن مثانه و احتباس ادرار می باشد. این نیاز به استفاده از کاتتر دارد، که تقریبا در ۸ درصد بیماران اتفاق می افتد. بیماران معمولا نیاز به درمان، دوبار در سال دارند.

پنج : عصب خاجی

این درمان شامل یک روش سرپایی می باشد که تحریک مداوم عصب خاجی را توصیه می کند. این عصب در پایین ترین قسمت کمر قرار گرفته است. سرب یا سیم خاصی زیر پوست نزدیک عصب خاجی قرار می گیرد. در سطح پایین این عصب به طور مداوم. به مثانه هم اجازه می دهد تا به درستی کار کند.

منبع : https://health.clevelandclinic.org/

 

مطالب مرتبط :

تابحال به جوانسازی واژن فکر کرده اید؟

پس از زایمان مراقب دستگاه تناسلی تان باشید!

درمان عفونت ادراری به روش خانگی!