راهکارهای پیشگیری از دیابت بارداری

تجربه اولین قاعدگی
نکاتی مهم درباره قاعدگی دختران نوجوان
دی ۴, ۱۳۹۵
خارج کردن رحم
عمل خارج کردن رحم چه موقع ضرورت دارد؟
دی ۶, ۱۳۹۵

راهکارهای پیشگیری از دیابت بارداری

دیابت بارداری به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

دیابت بارداری به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

دیابت بارداری یک دغدغه مهم برای مادران باردار :

دیابت بارداری ، کلمه ای که ممکن است این روزها در اطرفیان، یا دوست و آشنایان خود به وفور شنیده باشید.

در واقع به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز این روزها می شنویم که خانم های باردار معمولا دچار دیابت بارداری می شوند. اما برای هر مشکلی یک راه حلی هم می باشد. برای پیشگیری از دیابت بارداری راه حل هایی می باشد که برایتان بیان می کنیم.

جراح و متخصص زنان در شیراز توصیه می کند که قبل از اقدام به باردار شدن حتما مادر باید کاهش وزن را پیش رو بگیرد، و در صورتی که اضافه وزن یا چاق باشد، یک اصل ضروری می باشد که که کاهش وزن را در اولویت قرار دهد. این گونه هم سلامت مادر و هم سلامت جنین حفظ می شود.

دیابت بارداری به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

جراح و متخصص زنان در شیراز اشاره دارد که سازمان جهانی بهداشت توصیه می کند که روزانه حداکثر ۵% انرژی مورد نیاز از طریق قندها مصرف شود. پس با توجه به این مقدار قند و شکر نباید بیشتر ۲۵ گرم در روز مصرف شود. تقریبا به اندازه پنج قاشق مرباخوری می شود.

با کاهش وزن قبل از بارداری موثرترین راه در پیشگیری دیابت را در پیش گرفته اید. ترک سیگار، رژیم غذایی مناسب، ورزش و تحرک کافی نیز در این مورد موثرند. با کاهش مصرف چربی و روغن و تا حد امکان استفاده از غذاهای بخارپز نیز برای پیشگیری از دیابت بارداری موثر می باشند. خودداری از سرخ کردن زیاد غذا یا خوردن بیش از اندازه غذاهای سرخ شده را باید از برنامه تان حذف کنید.

حتی جدا از پیشگیری از دیابت، برای سلامتی در دوران بارداری از مصرف سوسیس، کالباس، خامه، سرشیر، چیپس خودداری کنید. توجه داشته باشید که مصرف چربی های حاوی اسیدهای چرب اشباع و ترانس مانند روغن حیوانی و غیره را به حداقل برسانید.