راه های جلوگیری از بارداری از دیدگاه بهترین متخصص زنان در شیراز

سوالات بسیاری از زنان درباره قاعدگی از متخصص زنان در شیراز
سوالات متداول دختران و زنان درباره قاعدگی از متخصص زنان در شیراز
آبان ۸, ۱۳۹۵
ورزش های ایده آل در دوران بارداری
به پیشنهاد متخصص زنان در شیراز یک وزن ایده آل در بارداری داشته باشید!
آبان ۱۰, ۱۳۹۵

راه های جلوگیری از بارداری از دیدگاه بهترین متخصص زنان در شیراز

جلوگیری از بارداری به گفته متخصص زنان در شیراز

جلوگیری از بارداری به گفته متخصص زنان در شیراز

جلوگیری از بارداری چه راه هایی دارد؟ و به چه صورت انجام می شود؟ چه روش هایی برای کار می توان استفاده کرد؟

بهترین متخصص زنان در شیراز تاکید می کند که در اغلب روابط جنسی که اتفاق می افتد، قرار نیست به بارداری ختم شود. اما به خاطر اطلاعات کم جوانان در این زمینه، این روابط منجر به بارداری می شود. به خاطر عدم مطالعه درباره روش های جلوگیری از بارداری ، بحث بارداری به میان می آید. گاهی از روش های غیر سالمی برای جلوگیری از بارداری استفاده می شود. این روش ها فقط آسیب به فرد وارد می کنند.

گاه باورهای نادرستی هم درباره روش های مختلف جلوگیری از بارداری وجود دارد. مثلا استفاده از قرص یا آی یو دی، اما بهترین متخصص زنان در شیراز به شما راه حل بهتری را معرفی خواهد کرد.

روش های جلوگیری از بارداری از نظر متخصص زنان در شیراز

روش اول استفاده از کاندوم می باشد. تنها روشی که از بارداری ناخواسته جلوگیری می کند. جدا از آن، مانع انتقال عفونت های مقاربتی هم می شود. باورهای نادرستی که اشاره کردیم، شامل اینکه قرص ها نازایی می آورند. یا آی یو دی باعث عفونت می گردد. اما خوشبختانه در مورد کاندوم چنین باوری وجود ندارد. زیرا تاثیر و تداخل عملی یا هیچ دارویی مصرف نمی شود که بیماری که به آن مبتلا هستند، به وجود آید. اما مساله ای که مطرح است، عدم محدودیت استفاده برای این روش است. زیرا محصولی دارویی نیست. می توانید از هر فروشگاه لوازم بهداشتی یا سوپرمارکت های بزرگ خریداری کنید. تابحال عارضه ای بخاطر استفاده از آن گزارش نشده است. معمولا حساسیت به لاتکس بوده، که دچار قرمزی و سوزش اندام تناسلی می شده است.

انواع کاندوم

در مساله جلوگیری از بارداری، کاندوم را معرفی کردیم. با اسانس ها، بوها و رنگ های مختلف می توانید تهیه کنید. به هر حال اثربخشی آن یکسان است. استفاده از هر نوع آن سلیقه ای می باشد. هم چنین اثربخشی در صورت استفاده صحیح ۹۷% است.

چطور کاندوم استاندارد را تشخیص دهیم؟

بسیاری تصور می کنند که جنس کاندوم از لاستیک یا پلاستیک است. یا اینکه می گویند چرا اینقدر گران است؟ اما جنس کاندوم از لاتکس است. به طور مثال، یک نایلون را گوشه حیاط رها کنید، بعد از مدتی کثیف می شود. اما اگر لاتکس را گوشه حیاط رها کنید، حتی در جعبه اش باشد، پس از مدتی که بازش می کنید می بینید پودر شده و اثری از آن نیست.

پس شرایطی هم برای نگهداری از آن می باشد. نباید در جای گرم و در معرض نور آفتاب باشد. علامت استاندارد از دیگر موارد قابل توجه است. هر چه تعدادی که باشد، باید علامت استاندارد روی هر بسته باشد. اگر تاریخ انقضا روی هر بسته تکی ندیدید، استفاده نکنید. تاریخ روی جعبه و هر بسته تکی باید یکی باشد.

به خاطر اینکه آب و هوای کشور ما متنوع است، کاندوم خراب می شود. حال یا بخاطر هوای گرم و خشک، یا رطوبت بالا و شرجی بودن هوا. در صورتیکه کاندومی  خریداری کردید، تاریخ انقضای آن تنها یک سال مانده، نخرید. زیرا معلوم نیست سال های قبل در چه شرایطی نگهداری می شده است.

نوع دیگری از کاندوم ها می باشد که خیلی نازک هستند. اولتراتین که تمام مشخصات نگهداری را باید درباره آن رعایت کرد. این نوع محصول کمی گران تر می باشد. البته بخاطر نازک بودنش هم باید مراقب باشید. ممکن است در اثر تماس ناخن یا فلز انگشتری پاره شود. در چنین مواقعی، برای پیشگیری اورژانسی می توانید از قرص لوونورژسترول استفاده کنید. البته تنها ۱۲۰ ساعت وقت دارید که مانع بارداری شوید. اگر هم به کاندوم های لاتکس حساسیت دارید، از کاندوم های جنس پلی یورتان استفاده کنید. زیرا هم مقاوم تر است و هم دیرتر پاره می شود. البته هنوز در ایران ساخته نمی شود، ولی در بازار در دسترس است.