علت خونریزی زنان خارج از عادت ماهانه به گفته متخصص زنان در شیراز

یائسگی زودرس در خانم ها به گفته بهترین متخصص زنان در شیراز
متخصص زنان در شیراز درباره بیماری های رحمی زنان چه می گوید؟
آبان ۲, ۱۳۹۵
لکه بینی خارج از قاعدگی از نظر متخصص زنان در شیراز
سوال بسیاری از زنان که چرا قبل از قاعدگی خونریزی و لکه بینی دارند؟
آبان ۴, ۱۳۹۵

علت خونریزی زنان خارج از عادت ماهانه به گفته متخصص زنان در شیراز

راه های درمان تبخال تناسلی با نظر متخصص زنان در شیراز

راه های درمان تبخال تناسلی با نظر متخصص زنان در شیراز

خونریزی های شدید زنانه از دیگر مشکلات رایج بین بانوان است که به گفته بهترین متخصص زنان در شیراز ، بسیاری از خانم های مراجعه کننده ممکن است از این موضوع رنج ببرند که خونریزی های خارج از عادت ماهانه برایشان رخ داده،  و جا دارد بگوییم که این موضوع دلایلی هم خواهد داشت؛ که با مراجعه به متخصص زنان می توان آن را حل کرد.

علت خونریزی های خارج از عادت ماهانه به گفته متخصص زنان در شیراز

اولین مورد شاید به دلیل باردار بودن شما باشد

۲۰درصد از زنان در طی ۱۲ هفته اول بارداری شان، در لباسشان لکه خون می بینند. پس اگر خونریزی نامنظم داشتید، پس باید بگوییم که باردارید و کودکی در راه دارید. لکه های خون در مراحل اولیه بارداری روشن تر از زمان پریود، یا عادت ماهانه هستند.

گاه داروهایی هم مشکل ایجاد می کنند

داروهایی مانند وارفارین که رقیق کننده های خون می باشند، معمولا هم باعث قاعدگی سنگین و خونریزی می شوند، زیرا این نوع داروها جریان خون را تحت تاثیر قرار می دهند. البته گفتنی است، که از نظر جراح و متخصص زنان در شیراز، داروهای ضد بارداری هم در این قضیه همچنان بی نقش هم نیستند، داروهایی که دارای استروژن و پروژسترون هستند؛ مانند نووارینگ. پس قبل از مصرف دارو حتما روی آن را بخوانید.

استفاده از IUD هم دیگر دلیل خونریزی خارج از پریود است

IUD منجر به خونریزی های نامنظم می شود که تقریبا ۲۵ درصد زنان که از IUD مسی استفاده می کنند، دوره های پریودشان طولانی و سنگین می باشد. آی یو دی مینرا که لوونورژسترول را دارا می باشد، منظور هورمون پروژسترون می باشد، باعث خونریزی های تصادفی بیش از حد حداقل بین سه تا شش ماه می شود. با آی یو دی ممکن است قاعدگی سبک و کوتاهی داشته باشید، ولی اگر جای مناسبش نباشد هم می تواند خونریزی ایجاد کند.

کم کاری تیروئید دیگر دلیل لکه بینی

اگر لکه بینی دارید احتمالا تیروئیدتان کم کار می باشد و بخاطر همین روی بعضی واکنش ها و هورمون ها تاثیر می گذارد و نتیجه اش می شود خونریزی های زنانه.

بیماری های مقاربتی از نظر متخصص زنان

بیماری های مقاربتی شناساییشان سخت است و ممکن است هم به آن مبتلا باشید، ولی بی خبر باشید به دلیل اینکه این بیماری ها علامتی ندارند. اگر خون در لباستان دیدید به ویژه بعد از ارتباط زناشویی، شاید آلوده به سوزاک یا کلامیدیا باشید. چنین بیماری های مقاربتی و نیز تریکودینا و ویروس پاپیلوم انسانی یا HPV می تواند منجر به التهاب در دهانه رحم و در نتیجه خونریزی شود.

سندروم PCOS

PCOS بخاطر هورمون مردانه تستوسترون به وجود می آید که می تواند خونریزی های خارج از پریود را به وجود آورد. حتی از عملکرد طبیعی استروژن هم جلوگیری می کند و شاید شما علائمی مانند قاعدگی های سنگین و طولانی داشته باشید یا اینکه دیر به دیر باشد و لکه بینی داشته باشید.

ممکن است دلیل دیگر سرطان رحم باشد

اگر هیچ کدام از دلایلی که برایتان نام بردیم را در خود نیافتید، می توانید مشکوک به سرطان رحم شوید، یعنی خونریزی های غیر عادی در بدترین حالت می تواند ما را به این فکر بیندازد که شاید سرطان یا سرطان دهانه رحم است. خصوصا اگر مستعد یا مبتلا به ویروس پاپیلومای انسانی می باشید.

مطالب مرتبط :

میوم یا فیبروم رحمی چیست؟

برای سلامت تخمک ها چه کارهایی می توان انجام داد؟