غربالگری یک امر ضروری برای هر خانم!

ویتامین های لازم برای مادر به توصیه متخصص زنان در شیراز
قبل از باردار شدن این توصیه ها را جدی بگیرید
دی ۲۰, ۱۳۹۵
دیسمنوره طبق نظر متخصص زنان در شیراز چیست
دیسمنوره چیست؟
دی ۲۶, ۱۳۹۵

غربالگری یک امر ضروری برای هر خانم!

غربالگری یک امر ضروری به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

غربالگری یک امر ضروری به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

غربالگری را خانم ها به خاطر سلامتی شان جدی بگیرند!

جراح و متخصص زنان در شیراز توصیه ای جدی به بانوان دارد. بیشتر مراقب خود باشید! آزمایش های غربالگری را نیز جدی بگیرید!

جراح و متخصص زنان در شیراز بر این عقیده است که باید هرچند وقت یکبار برای آزمایش های غربالگری خود را آماده کنید. ضرب المثلی داریم که می گوید :”پیشگیری بهتر از درمان است.” پس قبل از اینکه اوضاع بدتر شود و اتفاقی بیفتد، اقدام کنید. چکاپ های زود به زود می تواند از مبتلا شدن به بیماری هایی مثل سرطان، دیابت، پوکی استخوان در ابتداییترین مراحل جلوگیری کند. تست های غربالگری روی بیماری هایی تمرکز دارد که قبلا علائمش را داشته اید. شرایط لازم برای غربالگری سنتان، تاریخچه فامیلی، تاریخچه سلامتی خودتان، و دیگر عوامل خطرآفرین است.

سرطان سینه :

به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز هر چه زودتر سرطان سینه را بفهمید، شانس بهتری برای درمان دارید. سرطان سینه های خفیف کمتر احتمال گسترش به غدد لنفاوی و اندام های حیاتی مثل ریه و مغز دارند. اگر بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی هستید، برای مراقبت های درمانی خود بهتر است هر سه سال یکبار باری چکاپ بروید. شاید هم نیاز به غربالگری های مکرر داشته باشید؛  البته در صورتیکه عوامل خطرزایی در شما دیده شود.

غربالگری یک امر ضروری به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

غربالگری با ماموگرافی :

ماموگرافی با دوز پایین اشعه ایکس می تواند اغلب می تواند یک توده کوچک را پیدا کند. حتی قبل از اینکه آن را حس کنید، هرچند نتایج طبیعی کاملا نمی تواند احتمال خطر سرطان را بدهد. در حالیکه در سن ۴۰ سالگی ، هرسال باید ماموگرافی انجام دهید. سپس بین ۵۰ تا ۷۴ سالگی می توانید به هر سال دیگری تغییر دهید. البته پزشکتان غربالگری های متوالی به شما پیشنهاد می دهد در صورتی که در معرض خطر بالایی باشید.

سرطان دهانه رحم :

با آزمایش های متوالی پاپ اسمیر، سرطان گردنه رحم را راحت می توان پیشگیری کرد. گردن رحم مسیری باریک است بین رحم و واژن. پاپ اسمیر سلول های غیر طبیعی را در دهانه رحم پیدا می کند، که می توانند قبل از اینکه تبدیل به سرطان شوند از بین می برد. دلیل اصلی سرطان دهانه رحم ویروس پاپیومای انسانی است. نوعی STD می باشد.

آزمایش غربالگری پوکی استخوان :

نوع خاصی از اشعه ایکس که سنجش تراکم استخوان نامیده می شود. در واقع می تواند قدرت استخوان را اندازه گیری کند و پوکی استخوان را قبل از اینکه شکستگی رخ دهد تشخیص دهد. همچنین می توان خطر شکستگی در آینده را پیش بینی کرد. به خانم های ۶۵ ساله و بالاتر توصیه می شود انجام دهند.

سرطان پوست :

انواع مختلفی از سرطان پوست می باشد و درمان های زودهنگام می تواند برایشان موثر واقع شود. خطرناکترین ملانوم می باشد. که روی سلولهایی که رنگ پوست را تولید می کنند تاثیرگذار هستند. گاهی اوقات افرادی چنین سرطانی را به ارث می برند، که بخاطر بیش از حد در معرض خورشید بودن است.

منبع : http://www.webmd.com/women/ss/slideshow-screening-tests-women

مطالب مرتبط :

به گفته بهترین متخصص زنان تومورهای شایع در سینه زنان چیست؟

برداشتن تخمدان به چه دلیلی است؟

عامل اصلی مبارزه با سرطان تخمدان