قبل از باردار شدن این توصیه ها را جدی بگیرید

اختلال در دستگاه تناسلی جنین به گفته بهترین متخصص زنان در شیراز
اختلال در دستگاه تناسلی جنین
دی ۱۹, ۱۳۹۵
غربالگری یک امر ضروری به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز
غربالگری یک امر ضروری برای هر خانم!
دی ۲۳, ۱۳۹۵

قبل از باردار شدن این توصیه ها را جدی بگیرید

ویتامین های لازم برای مادر به توصیه متخصص زنان در شیراز

ویتامین های لازم برای مادر به توصیه متخصص زنان در شیراز

بارداری هم نیاز به توانایی و قدرت بسیاری دارند؛ یک فرزند سالم و بی نقص به همراه داشتن والدینی سالم است.

توصیه متخصص زنان در شیراز به مادرانی که تصمیم به باردار شدن دارند!

مادران قبل از اینکه تصمیم به بارداری داشته باشند، باید برای بچه داری هم خود را آماده کرده باشند.تمام ویتامین ها و مواد معدنی که نیاز دارند را باید دریافت کنند. حال سوال اینست که ایا قبل از داشتن نوزاد سلامتی خود را بررسی کرده اند؟ اینکه مصرف ویتامین های لازم را بررسی کرده اند؟ اینکه بدن چه چیزهایی لازم دارد؟ در ادامه بکسری نکات را لیست کرده ایم که می توانید استفاده کنید.

متخصص زنان در شیراز می گوید که با مصرف ویتامین ها که آمالگام های آلی هستند به حفظ سلامت خود کمک کرده اید. اما قبل از مصرف باید با پزشک خود مشورت کرده باشید. در واقع با رژیم غذایی درست هم می توان این ویتامین را به بدن رساند. اما در کنار رژیم غذایی هم باید مکمل ویتامین ها را نیز مصرف کرد.

حال چه ویتامین هایی برای قبل از اقدام به باردار شدن نیاز می باشد؟

تحقیقات نشان داده ست که زنان قبل از بارداری باید به طور دقیق از سلامتی خودشان نیز مطمئن باشند. از بهترین روش ها برای شروع یک برنامه ریزی خوب برای باردار شدن در مادران استفاده از مکمل های ویتامین می باشد. بدون مشورت با پزشک نباید آن ها را مصرف کنند. از جمله ویتامین هایی که برای مادران باردار مفید می باشد :

ویتامین های لازم قبل از اقدام به باردار شدن به توصیه متخصص زنان در شیراز

۱.اسیدفولیک

یکی از مهمترین نیاز های بدن قبل از بارداری می باشد. در حین بارداری هم می توان مصرف کرد، اما چه بهتر اگر قبل از حاملگی مصرف کنید. مواد غذایی که غنی از اسید فولیک هستند : لوبیا سفید و سیاه، لوبیا، اسفناج، مارچوبه، عدس و جگر می باشند.

۲.ویتامین سی

ویتامین C هم برای مردان و هم برای زنان قبل از اقدام به بارداری یک نیاز می باشد. زیرا از وجود نقص در نوزاد جلوگیری می کند. مطالعات نشان داده است که مصرف ویتامین سی در مردان تعداد اسپرم ها و پذیرش آن ها توسط تخمک ها را افزایش می دهد. همچنین از صدمه دیدن DNA جلوگیری می کند. حتی اختلالات کرومزومی را در نوزادان کاهش می دهد. سقط جنین که این روزها بسیار دیده می شود را پیشگیری می کند. به مادران حامله توصیه می شود که میوه و سبزیجات زیاد مصرف کنند. مانند مرکبات، اسفناج، پاپایا یا بادام، زیتون و سبزیجات تیره رنگ.

۳.روی

روی قدرت باروری را افزایش می دهد. برای پدر و مادری که قصد بچه دار شدن دارند، لازم است که روی کافی در بدن مادر باشد. به دلیل اینکه تقسیم سلولی به درستی انجام شود. اگر روی در بدن کم باشد، عملکرد سیستم تناسلی تان هم نیز با مشکل روبرو می شود. اگر سطح روی در بدن مادر پایین باشد،در روزهای اول حاملگی سقط جنین به همراه خواهد بود.

۴.ویتامین B6 برای تنظیم چرخه تخمک گذاری

استفاده از این ویتامین ویار صبحگاهی را از بین می برد. مواد غذایی غنی از این ویتامین شامل : اسفناج،برگ شلغم،فلفل، مارچوبه، خردل و سیر می باشند. برگ چغندر، و جگر هم بسیار مفید هستند.

۵.سلنیوم

سلنیوم ماده ای بسیار مغذی می باشد که برای مردان بسیار مفید است. در واقع در قبل از باردار شدن همسرشان بسیار مفید و موثر است. میگو، قارچ،جگر، ماهی آزاد نیز غنی از این ویتامین هستند.

۶.آهن

ماده ای مغذی که مصرف آن از کم خونی جلوگیری می کند. در صورت کمبود در وهله اول روی چرخه تخمک گذاری زنان تاثیر می گذارد. مواد غذایی مانند توفو، اسفناج، لوبیا قرمز و عدس، کدوتنبل  مصرف کنید.

۷.اسید های چرب ضروری

امگا ۳ نوعی اسید چرب می باشد. در واقع به عنوان تنظیم کننده ترشحات هورمونی در بهبود روند باروری و تخمک گذاری نقش بسزایی دارد.

مواد غذایی که شامل اسید چرب می باشند از جمله : گردو، میگو، تخم چیا، ساردین و دانه کتان می باشند.