از لاپاروسکوپی چه می دانید؟

درمان پولیپ رحمی
پولیپ رحمی چگونه درمان می شود؟
آذر ۲۴, ۱۳۹۵
دو رحمی بودن زنان طبق نظر جراح و متخصص زنان در شیراز
دو رحمی بودن زنان به چه معنی است؟
آذر ۲۷, ۱۳۹۵

از لاپاروسکوپی چه می دانید؟

لاپاروسکوپی

لاپاروسکوپی

تابحال درباره روش لاپاروسکوپی شنیده اید؟

لاپاروسکوپی به گفته متخصص زنان در شیراز روشی درمانی می باشد. در روش لاپاروسکوپی چون پوست را به طور کامل برش نمی دهند، فقط در حد چند سوراح، اعصاب حسی تحت تاثیر قرار نمی گیرد. معمولا درد بعد از عمل بسیار کمتر از جراحی های قدیمی است.

لاپاروسکوپی یک جراحی minimal invasive surgery  نامیده می شود. متخصص زنان در شیراز اشاره دارد که تقریبا حداقل به اندازه ۴ سوراخ با ارتفاع یک سانتی متر ایجاد می کنند. به این طریق وسایل دوریبن از طریق سوراخ ها وارد شکم می شوند. مزیت دیگری که باید یادآور شویم، دست چون به طور مستقیم در شکم کار نمی کند، مزیت هایی نسبت به روش قدیمی دارد. در این صورت چسبندگی های بعد عمل و درد بعد از آن هم کمتر می شود. در نتیجه بیمار راحت تر به زندگی روزمره اش ادامه می دهد و سریع ترخیص می شود.

لاپاروسکوپی چیست

مزایای این روش اینست که برای دختران جوان مناسب است. به خاطر داشتن کیست تخمدان، مجبور به جراحی می شوند. در واقع یکی از روش های درمانی مناسبیست که هم دستکاری کمتری در شکم می شود و نقش بسزایی در باروری این افراد دارد. هم چنین متخصص زنان در شیراز تاکید می کند ک در تشخیص نازایی و آندومتریوز موثر می باشد. یا چسبندگی های شکمی که می توان هم تشخیص داد و هم از بین برد. کیست های تخمدان، موارد پاتولوژیک در لگن و دیگر مسائل زنانه که همه و همه را می توان با این روش تشخیص و درمان کرد.

برخی می گویند لاپاروسکوپی عوارض دارد. اما همانند برخی جراحی های دیگر این هم عوارض مخصوص به خود را دارد. البته هر جراحی عوارض خاص خودش را دارد. یکی از عوارض آن به خاطر وسایلیست که وارد شکم می شود. ممکن است به احشای داخل شکم آسیب وارد شود یا رگ های داخل شکم آسیب ببیند. هم چنین باید پزشک از تبحر بالایی برخوردار باشد زیرا دید در لاپاروسکوپی کم می باشد.