در دوران بارداری تا می توانید این کارها را انجام ندهید!

کاهش دردهای قاعدگی
راه حلی معجزه آسا برای خلاصی از دردهای قاعدگی
آبان ۱۷, ۱۳۹۵
چرا جنین در شکم مادر سکسکه می کند
آیا جنین در شکم مادر سکسکه می کند؟
آبان ۱۹, ۱۳۹۵

در دوران بارداری تا می توانید این کارها را انجام ندهید!

مراقبت های بارداری به گفته بهترین متخصص زنان در شیراز

مراقبت های بارداری به گفته بهترین متخصص زنان در شیراز

به گفته متخصص زنان در شیراز دوران بارداری که حساس ترین دوره زندگی هر مادری می باشد، باید مراقب خیلی موارد بود. زیرا خطراتی مثل افسردگی پس از زایمان و … او را تهدید می کند. به همین منظور متخصص زنان در شیراز چند گزینه را که باید در دوران بارداری رعایت شود، مطرح کرده است.

۱.ورزش : برای زنانی که سزارین انجام داده اند، حداقل باید ۴ تا ۶ هفته صبر کنند. زیرا با این کار فقط به عضلات شکمشان فشار می آورند. اگر هم که به صورت طبیعی بوده، با به دست آوردن انرژی دوباره، پیاده روی را شروع کنند.

۲.بلند کردن اجسام سنگین : هرچه اجسام سنگین می بینید، بلند نکنید. همچنین اگر سزارین انجام دادید، که اصلا تا یک ماه باید از این کارها دوری کنید. مثلا در صورتیکه می خواهید بچه را بلند کنید، اول بنشینید، سپس به آغوش بگیرید.

۳.رابطه جنسی : این موضوع به قابلیت های بدنی هر زنی مربوط می شود. گاه بعضی چند هفته بعد از زایمان آمادگی کافی را دارند. اما بعضی باید زمان زیادی بگذرد تا به حالت قبلی برگردند. در کل باید ۴ تا ۶ هفته بگذرد تا بدن بازیابی شود. در ضمن شیر داده به بچه باعث کاهش نرمی واژن می شود.

۴.حمام آب گرم : با حمام کردن با آب گرم آرامش را به بدنتان خواهید داد. اما هیچ چیزی به آب حمام اضافه نکنید، زیرا سبب تحریک زخم ها یا بریدگی های ناحیه واژن می شود. همچنین قبل از استفاده، وان را چک کنید که پاک پاک باشد. زیرا سبب انتقال عفونت می شود.

مراقبت های دوران بارداری به توصیه متخصص زنان در شیراز

۵.رانندگی کردن : پس از سه تا چهار هفته که سزارین کردید پشت فرمان بنشینید. زیرا ترمزهای ناگهانی بر روی زخم ها تاثیر بدی خواهد داشت. همچنین چون از داروهای مسکن استفاده می کنید، تمرکز کافی نخواهید داشت.

۶.رژیم غذایی مناسب : با شیری که مادران به بچه می دهند، در همان زمان کالری هم می سوزانند. به طور معمول مادر بخاطر پرستاری بچه وزن هم کم می کند. رژیم های سخت را کنار بگذارید، زیرا باعث کند شدن فرآیند بهبودیتان می شود و روی مقدار شیرتان هم تاثیر خواهد گذاشت. پس با ورزش و رژیم غذایی مناسب می توانید به اندام ایده آلتان برگردید.

۷.تا می توانید کارهای خانه را کمتر انجام دهید. سعی کنید در این زمان به خودتان زیاد فشار نیاورید. مثلا کارهایتان را خرد کنید و دسته ای و باهم انجام ندهید.