میل جنسی کم در زنان به چه معنی است؟

بیماری های مقاربتی در بارداری
بیماری های مقاربتی و بارداری
فروردین ۱۷, ۱۳۹۶
پریکلامپسی
پریکلامپسی چیست؟
فروردین ۲۴, ۱۳۹۶

میل جنسی کم در زنان به چه معنی است؟

کاهش میل جنسی زنان به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

کاهش میل جنسی زنان به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

میل جنسی یک زن در طی سال ها ممکن است نوسان پیدا کند. این بالا و پایین های متعدد می تواند به آغاز یا پایان یک رابطه مرتبط باشد، مثل بارداری، یائسگی و یا یک بیماری به طور همزمان. برخی داروهای ضد افسردگی و ضد تشنج هستند که به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز مقدار میل جنسی زن را کاهش می دهند.

اگر کمبود علاقه در رابطه جنسی تان دارید، باعث می شود تا پریشانی و اضطراب شخصی سراغتان بیاید، که منجر به اختلال جنسی هایپواکتیو می شود. جراح و متخصص زنان در شیراز اشاره دارد که این مورد اشاره به علاقه زن یا اختلال جنسی زن دارد. اما مجبور نیستید به دنبال یک تعریف پزشکی برای این اختلال باشید تا به دنبال کمک باشید. اگر از میل جنسی کم یا علاقه کم جنسی تان رنج می برید، تغییرات سبک زندگی و تکنیک های رابطه جنسی می باشند که ممکن است روی رفتار شما هم تاثیر بگذارند. برخی داروها هم هستند که قول درمان چنین اختلالی را هم می دهند.

کاهش میل جنسی زنان به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

علائم کاهش میل به رابطه جنسی :

اگر می خواهید رابطه جنسی کمتر از شریک زندگی تان داشته باشید، هیچ یک از شما در مقایسه با دیگران، از حالت طبیعی خارج نیستید، حتی تفاوت هایتان، همچنان به عنوان اختلال میل و علاقه شناخته می شود که باعث ناراحتی می شود. حتی اگر میل جنسی تان نسبت به قبل کم شده، رابطه تان ممکن است محکم تر از قبل شود. نمی توان یک عدد جادویی برای مقدار میل و علاقه جنسی اختصاص داد. از زنی به زن دیگر مقدار آن تغییر می کند.

برخی نشانه ها و علائم هستند که تمایل جنسی را نشان می دهند، شامل زنی که  :

  1. هیچ علاقه ای به هر نوع فعالیت جنسی ندارند، شامل خودارضایی.
  2. هیچ افکار و توهمات جنسی ندارند، یا به ندرت دارند.
  3. بخاطر کمبود فعالیت های جنسی ناراحت می شوند.

وقتش رسیده که نزد یک متخصص زنان بروید :

اگر از چنین چیزی ناراحت هستید، با پزشکتان مشورت کنید. یک راه حلی که می تواند آن را حل کند، تغییر نوع داروهای ضد افسردگی تان است.

منبع : http://www.mayoclinic.org

مطالب مرتبط :

بیماری های مقاربتی و بارداری

خونریزی بعد از نزدیکی

واژینیسموس یا مقاربت دردناک