نکاتی مهم درباره قاعدگی دختران نوجوان

ویتامین لازم برای بدن توسط جراح و متخصص زنان در شیراز
چه ویتامین هایی برای بدن زنان لازم است؟
دی ۲, ۱۳۹۵
دیابت بارداری به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز
راهکارهای پیشگیری از دیابت بارداری
دی ۵, ۱۳۹۵

نکاتی مهم درباره قاعدگی دختران نوجوان

تجربه اولین قاعدگی

تجربه اولین قاعدگی

قاعدگی اول ، سخت ترین دوره ، به گفته متخصص زنان در شیراز

قاعدگی اول به گفته متخصص زنان در شیراز  از سخت ترین دوره زندگی دختران نوجوان اولین تجربه دوان پریود است.

دختران نوجوان وقتی اولین پریود یا قاعدگی خود را تجربه می کنند، دوران سخت تری نسبت به پسران دارند. آن هم به دلیل بلوغ جسمی می باشد که در شرایط سخت تری هستند. از نگرانی هایی که دختران نوجوان دارند، سیکل قاعدگی می باشد. اگر آگاهی لازم درباره آغاز زمان بلوغ و تغییرات هورمونی را داشته باشند، بسیار مفید است.

به گفته متخصص زنان در شیراز در واقع این برهه بسیار گیج کننده می باشد و تغییرات بلوغ هم به آن اضافه می شود. اینجاست که می تواند برای دختر نوجوان تنش زا هم باشد. در واقع با بلوغ جسمانی کودک را به یک بزرگسال تبدیل می کند. از اصلی ترین نگرانی های والدین نیز می باشد. در ضمن زمان بلوغ بسیار متغیر است. می تواند از ۸ تا ۱۳ سالگی رخ دهد.

اولین خونریزی قاعدگی به گفته متخصص زنان در شیراز

یکی از مسائل تنش زا برای دختر نوجوان، تغییرات جسمی است. معمولا ۲ تا ۳ سال آغاز تغییرات پستانی، چرخه قاعدگی شروع می شود. حتی به خاطر تغییرات هورمونی مایعات شفافی از واژن ترشح می شود. پس از مدت کوتاهی دختر نوجوان اولین خونریزی قاعدگی را تجربه می کند.

در واقع متخصص زنان در شیراز اشاره می کند که هر ماه یک تخمک از یکی از دو تخمدان رها می شود و وارد لوله های فالوپ می شود، در واقع می تواند با یک اسپرم یک مرد بارور شود. اگر تخمک بارور شد، حفظ می شود و تغذیه می کند. اما در صورت عدم لقاح، چنین پوششی می ریزد و تا چرخه تخمک گذاری بعدی ادامه می یابد. به همین دلیل بدن چنین لایه ریخته ای را از طریق واژن بیرون می ریزد. به چنین فرآیندی خونریزی قاعدگی می گویند.