خانم ها با ویار حاملگی چه کنند؟

دو رحمی بودن زنان طبق نظر جراح و متخصص زنان در شیراز
دو رحمی بودن زنان به چه معنی است؟
آذر ۲۷, ۱۳۹۵
نارسایی تخمدان طبق گفته متخصص زنان در شیراز چیست
نارسایی تخمدان به چه دلیل می باشد؟
آذر ۲۹, ۱۳۹۵

خانم ها با ویار حاملگی چه کنند؟

درمان ویار حاملگی به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

درمان ویار حاملگی به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

ویار حاملگی را چگونه درمان کنیم؟

بسیاری از خانم های باردار از جمله مشکلاتی که در دوران بارداری دارند، ویار حاملگی می باشد.

متخصص زنان در شیراز متذکر می شود که این ویار می تواند شامل حالت هایی همچون تهوع و استفراغ باشد و گاه عدم تمایل به خوردن غذا. چنین حالت هایی هم معمولا صبح ها رخ می دهد که خانم ها را با مشکلات فراوانی روبرو می سازد.

متخصص زنان در شیراز برای شما پیشنهاداتی دارد که می تواند به عنوان راه حلی برای مشکل ویار حاملگی کارساز باشد. برخی خانم ها قرص هایی مصرف می کنند. اما به جز آن ها داشتن یک رژیم غذایی مناسب هم در کم کردن ویار حاملگی موثر می باشد.

۱.غذاهای نفخ دار نخورید

با توجه به عادات غذایی تان ببینید چه غذاهایی سبب تهوع شما می شوند. آن ها را حذف کنید. هرگونه غذایی که سنگین است، یا باعث نفخ و ترش کردن می شود، از خوردنشان خودداری کنید. متخصص زنان در شیراز توصیه می کند که شکلات، قهوه، چای پرر نگ، نوشابه های گازدار و نوشیدنی های دارای کافئین هم زیاد مصرف نکنید. زیرا این نوشیدنی ها معده را تحریک می کنند و سوزش معده به دنبال دارند. سرکه و ترشی را به همراه سالاد یا غذا نخورید. در ضمن زمان استراحت سرتان را بالاتر از سطح بدن قرار دهید تا با مشکلات کمتری از ویار مواجه شوید.

درمان ویار حاملگی به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

۲.عرق نعناع بخورید

اگر باز هم موارد ذکر شده را رعایت کردید و هنوز دچار حالت تهوع می شوید، کمی عرق نعناع به همراه غذا بخورید. می توانید بعد از غذا مخلوطی از زیره، نبات و هل به اندازه های مساوی میل کنید. البته بعد از هر وعده غذایی یک قاشق چایخوری قورت دهید. گاه خانم های باردار می گویند که احساس گرما و گرگرفتگی دارند و دوست دارند چیز خنکی بنوشند. د راین موارد، مصرف چای نعناع، شیرینی های رژیمی دارای نعناع، یا حتی آدامس نعناع پیشنهاد می شود. البته آن هایی که به بو حساسند، ممکن است این آدامس ها حالشان را بد بکند، بهتر است نخورند.

۳.با میوه ها بهترین حالت ممکن را بسازید

انار را حتما در وعده تان قرار دهید. به ویژه از نوع ملس آن که نه ترش باشد و نه شیرین. حتی لایه های سفیدرنگ نازک درون انار را هم با دانه ها ممکن است خانم باردار میل کند. زیرا عاملی مهم در کاهش ویار است و ضد تهوع است. می توانید دانه انار را با نعناع سابیده و به صورت قرص نعناع دربیاورید. یا انار دانه خشک را با سماق مخلوط کنید و با کباب میل کنید. این ها برای حالت تهوع بسیار عالی هستند. به هم جز میوه هایی است که می توان آن را لابلای فویل پیچید و در فر قرار داد. سپس بعد از غذا میل کرد. یا اینکه به را به صورت دم کرده میل کنید. سنجد و خرمالو هم تا حدودی برای ویار زیاد خوب هستند.