پس از زایمان مراقب دستگاه تناسلی تان باشید!

اختلالات لوله های رحمی
آیا مشکلات رحم و تخمدان بعد از ازدواج حل می شود؟
دی ۱۲, ۱۳۹۵
انواع بیماری های آمیزشی
انواع عارضه های جنسی چیست؟
دی ۱۴, ۱۳۹۵

پس از زایمان مراقب دستگاه تناسلی تان باشید!

مراقبت از دستگاه تناسلی بعد از بارداری به گفته متخصص زنان در شیراز

مراقبت از دستگاه تناسلی بعد از بارداری به گفته متخصص زنان در شیراز

مراقبت از دستگاه تناسلی بعد از زایمان :

دستگاه تناسلی تان را بعد از زایمان حتما حواستان باشد. توصیه ای که به مادران عزیز بعد از بارداری داریم. به گفته متخصص زنان در شیراز خانم ها بعد از بارداری به مشکلاتی برمی خورند. معمولا مشکلاتی مثل درد دارند. اما چگونه باید مراقبت کرد؟

متخصص زنان در شیراز اشاره می کند که میزان درد ناحیه پرینه بسته به عمق و بلندی برش دارد. اما با رعایت نکاتی می توان درد را تسکین داد. همچنین ناجیه پرینه را با آب ولرم تمیز نگه دارید. پس از اجابت مزاج دور مقعد را با دستمال تمیز کنید. برای ناحیه پرینه دستمال جدیدی بردارید و از عقب به جلو نکشید.

اگر اطراف مقعد یا ناحیه پرینه ملتهب شد فقط آن را خشک کنید. توصیه متخصص زنان در شیراز است که پاک نکنید. می توانید برای تمیز کردن از دستمال مرطوب نوزادان استفاده کنید. به خاطر نرمی دستمال مشکلی در ناحیه ترمیم شده به وجود نمی آید. تامپون در مهبل قرار ندهید یا ۶ هفته بعد از زایمان دوش مهبلی استفاده نکنید. اگر ناحیه پرینه ورم زیادی دارد مقداری سولفات دمنیزی در آب بریزید. بدن را در آن قرارداده و ننشینید. باعث تسکین درد می شود.

مراقبت از دستگاه تناسلی بعد از بارداری به گفته متخصص زنان در شیراز

مسکن هایی مثل استامینوفن یا ایبوپروفن می توانید استفاده کنید. البته داروهای مسکنی که در دروان شیردهی مجاز می باشند. از کیسه یخ برای کم کردن ورم استفاده کنید. کیسه یخ را بر روی ناحیه پرینه طی ۲۴ ساعت اول بعد از زایمان استفاده کنید.

می توانید از انواع اسپری ها یا پدهای بی حسی استفاده کنید. یا وازلین که برای تسکین درد خیلی خوب است. همچنین باعث نرم شدن پوست می شود و به نوار بهداشتی نمی چسبد.

در رژیم غذایی تان هم تجدید نظری کنید. چند روز پس از زایمان رژیم غذایی کم فیبر با مایعات فراوان انتخاب کنید. غذاهایی مثل نان سفید، ماکارونی،برنج،تخم مرغ،ماهی و یا سبزیجات استفاده کنید. همچنین نان و غلات سبوس دار،۴وعده میوه و ۵وعده سبزی در رژیمتان جا دهید. نوشیدن ۸ لیوان آب را نیز فراموش نکنید. اینگونه از خطر ابتلا به یبوست جلوگیری می کنید.