چه ویتامین هایی برای بدن زنان لازم است؟

سرطان تخمدان یک سرطان فامیلی جدی در زنان
سرطان تخمدان را خانم ها جدی بگیرند!
دی ۱, ۱۳۹۵
تجربه اولین قاعدگی
نکاتی مهم درباره قاعدگی دختران نوجوان
دی ۴, ۱۳۹۵

چه ویتامین هایی برای بدن زنان لازم است؟

ویتامین لازم برای بدن توسط جراح و متخصص زنان در شیراز

ویتامین لازم برای بدن توسط جراح و متخصص زنان در شیراز

ویتامین های ضروری برای بدن زنان :

جراح و متخصص زنان در شیراز بیان می کند بسیاری از ویتامین ها هستند که بدن خانم ها به آن نیاز دارد. برخی از مکمل ها می باشند که برای بانوان بسیار نیاز است.

 به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز مکمل هایی لازم است خانم ها مصرف کنند. بیشتر به دلیل ورودشان به دوران یائسگی می باشد که در میانسالی باید امگا۳ دریافت کنند. مصرف قرص هایی مانند فولیک اسید و کلسیم برای پیشگیری از پوکی استخوان مناسب است. ویتامین E هم برای پیشگیری از ایجاد توده سینه و تنظیم هورمون های بدن افراد می باشد.

به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز رژیم و ویتامین هایی که بدنتان لازم دارد در ادامه آورده است :

ویتامین لازم برای بدن توسط جراح و متخصص زنان در شیراز

ویتامین B2 یا ریبوفلاوین :

اگر چنین ویتامینی در بدن کم باشد، علائمی از جمله زخم و سوزش قلب ها، دهان و زبان، ترک لب و گوشه دهان، التهاب زبان، هیپرتروفی، زخم قرنیه و ترس از نور، کم خونی نورموکروم خواهید داشت.

اسید فولیک :

جراح و متخصص زنان در شیراز اشاره دارد که در سه ماهه قبل از بارداری باید مادر اسیدفولیک را به میزان ۴۰۰ میکروگرم دریافت کند. البته میزان دقیق آن توسط پزشک متخصص تعیین می شود که در دوران بارداری چقدر مصرف شود.

ید

در طی سه ماهه اول به گفته متخصص زنان در شیراز توصیه می شود که افراد ویتامین C و ید را باید مصرف کنند. در کشور ما بیشتر افراد با کمبود ید مواجه هستند. در صورتیکه کمبود ید در بدن باشد، سیستم عصبی و تشکیل مغز جنین با مشکل روبرو خواهد شد. پس فرد به محض باردار شدن باید غیر از اسید فولیک مکمل های دیگری مانند ید را نیز دریافت کند. مادران باردار می توانند از کارخانه ها یدوفولیک را دریافت کنند.

آهن و کلسیم

یک فرد بالغ باید روزانه ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم دریافت کندکه معمولا با ۴ واحد شیر و لبنیات در روز تامین می شود. در دوران بارداری هم میزان دریافت کلسیم بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش می یابد. یعنی به جای ۴ واحد باید ۵ واحد لبنیات مصرف کنند.