یائسگی زودرس در خانم ها به چه دلیل می باشد؟

نارسایی تخمدان طبق گفته متخصص زنان در شیراز چیست
نارسایی تخمدان به چه دلیل می باشد؟
آذر ۲۹, ۱۳۹۵
سرطان تخمدان یک سرطان فامیلی جدی در زنان
سرطان تخمدان را خانم ها جدی بگیرند!
دی ۱, ۱۳۹۵

یائسگی زودرس در خانم ها به چه دلیل می باشد؟

بیماری های بعد از یائسگی به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

بیماری های بعد از یائسگی به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

یائسگی زودرس در خانم ها :

یائسگی زودرس برای سلامتی خانم ها عوارضی را به همراه دارد که می تواند سلامتی شان را مورد تهدید قرار دهد. بهترین متخصص زنان در شیراز اشاره می کند که از جمله بیماری هایی مانند سرطان ها، سکته مغزی، سکته قلبی و پوکی استخوان با یائسگی زودرس به وجود می آیند. اما زمینه ساز این عارضه فشارخون بالا و کلسترول بالا می باشد.

بهترین متخصص زنان در شیراز می گوید کسانی که دچار منوپز که نام دیگر یائسگی زودرس است می شوند، بیشتر در معرض بیماری های قلبی هستند. معمولا سن عادی آن از ۵۱ سالگی شروع می شود، اما ۱۰% از زنان تا ۴۵ سالگی یائسه می شوند.

به گفته بهترین متخصص زنان در شیراز یکی از عواملی که در این امر تاثیرگذار است، هیستروکتومی می باشد (برداشتن رحم و تخمدان) که در سنین پایین سبب یائسگی زودرس می شود. اما اگر فقط رحم برداشته شود و تخمدان برداشته نشود، معمولا یائسه نمی شوند. یا گاه بخاطر درمان سرطان ها، شیمی درمانی و اشعه درمانی که بی تاثیر نیستند.

یائسگی زودرس در خانم ها به گفته بهترین متخصص زنان در شیراز

همانطور که اشاره کردیم منوپوز ریسک مرگ به علت بیماری های قلبی را بالا می برد. اما روی ریسک سکته قلبی تاثیری ندارد. متخصصان توصیه می کنند در صورت ابتلا به این عارضه برای اینکه از بیماری های قلبی و غیره جلوگیری کنید، از هورمون های زنانه استفاده کنید.

اما از علائمی که شاید برای خانم ها نشانه های بروز منوپوز زودرس باشد، عبارتند از :

اختلالات خواب و عرق شبانه و نیز به دنبال آن گرگرفتگی : در واقع این بیماران همینکه از خواب می پرند، خیس عرق هستندو دچار لرزه می شوند.

کمبود خواب و تغییرات هورمونی که روی خلق و خو و سلامت آن ها تاثیر گذار است.

خستگی، بی قراری، کاهش حافظه و عدم تمرکز

گاه دچار کاهش میل جنسی می شوند که به خاطر تغییرات هورمونی و خلقی آن ها می باشد.