فواید سنجد برای زنان در دوران بارداری

درمان ویار حاملگی به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز
فواید یک رابطه جنسی چه می باشد؟
آذر ۲۱, ۱۳۹۵
پولیپ رحمی به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز
از پولیپ رحمی چه می دانید؟
آذر ۲۳, ۱۳۹۵

فواید سنجد برای زنان در دوران بارداری

سنجد برای دوران بارداری مفید است

سنجد برای دوران بارداری مفید است

دوران بارداری بهتری با مصرف سنجد داشته باشید!

به گفته متخصص زنان در شیراز زنانی که به پزشک مراجعه می کنند، از حالت تهوع در دوران بارداری شکایت دارند. سنجد یکی از آن موادیست که سبب کاهش حالت تهوع در دوران بارداری می شود؛ به توصیه متخصص زنان در شیراز می توانید در ادامه دلیل این قضیه را بدانید.

سنجد برای زنانی که در دوران بارداری دچار حالت تهوع هستند، بسیار مفید و موثر می باشد. معمولا افرادی که صبحگاه دچار حالت تهوع هستند، یا مزه دهانشان تلخ است، توصیه می شود سنجد مصرف کنند. در واقع بعد از بیدار شدن از خواب دو تا سه عدد سنجد مصرف کنید. پس در نتیجه زنان باردار هم می توانند مصرف کنند.

دیگر خاصیت جادویی سنجد، زنانی که دچار خونریزی بیش از حد در دوره عادت ماهانه می شوند، و به ضعف و کم خونی دچار می شود، تقریبا بعد از سه تا پنج روز بعد از عادت، سنجد مصرف کنند. زیرا باعث می شود خونریزی و لکه بینی شدید یا طولانی شان از بین برود.

سنجد مفید برای دوران بارداری به گفته متخصص زنان در شیراز

به جای اینکه به سراغ چیپس و پفک و غیره بروید، سعی کنید از بهترین تنقلات برای کودکانتان استفاده کنید، به طور مثال سنجد می تواند بهترین جایگزین باشد. البته به گفته پزشک طب سنتی خوردن زیاد سنجد هم برای گوارش خوب نیست. در نتیجه زیاد خوردن عمل هضم مختل می شود و می شود گفت برای گوارش سنگین است.

سنجد با مکانیسمی که در مهار صفرا و تقویت معده دارد، مانع بروز تهوع و استفراغ می شود. بیشتر در افرادی که صفراوی هستند و مزاج گرم و خشک دارند، توصیه می شود سنجد میل کنند. به اینصورت که پس از بیدار شدن از خواب دو تا سه عدد سنجد مصرف کنند.

درباره شکوفه سنجد شنیده اید؟!

شکوفه سنجد مزاج گرم و خشک دارد و محرک میل جنسی نیز در زنان می باشد و سبب باز شدن انسدادهای مجاری داخل بدن می شود. در صورتی که با روغن زیتون حرارت داده شود، حتی برای سستی مفاصل و رشد مو هم مفید می باشد؛ البته باید به صورت موضعی و مالیدنی استفاده شود.