به گفته متخصص زنان در شیراز این ۸ آزمایش را خانم ها باید انجام دهند!

دردهای قاعدگی با نظر متخصص زنان در شیراز
به گفته متخصص زنان در شیراز، حمام کردن در دوره قاعدگی خوب است یا خیر؟
آبان ۱۲, ۱۳۹۵
بیماری های بعد از یائسگی به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز
بیماری های بعد از یائسگی که زنان را به ستوه می آورد!
آبان ۱۶, ۱۳۹۵

به گفته متخصص زنان در شیراز این ۸ آزمایش را خانم ها باید انجام دهند!

آزمایشاتی که به گفته متخصص زنان در شیراز زنان باید بدهند

آزمایشاتی که به گفته متخصص زنان در شیراز زنان باید بدهند

آزمایشاتی که متخصص زنان در شیراز معرفی می کند، برای هر خانمی لازمی باشد. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که وظیفه مهم مادری به دوش زنان خواهد بود. و اینکه مردان کمتر در معرض آسیب های روحی و جسمی هستند. حال به توصیه متخصص زنان در شیراز باید در فاصله های زمانی مشخص و تحت نظر پزشک ۸ آزمایش را انجام دهند.

اولین آزمایش، آزمایش غربالگری سرطان دهانه رحم می باشد. آزمایشی مانند تست پاپ اسمیر است. برای زنان ۲۱ تا ۶۵ ساله توصیه می شود که این تست را سالی یکبار انجام دهند. اما زنان ۳۰ تا ۶۵ ساله هر ۵ سال یکبار این تست را انجام دهند. در واقع در چنین تستی به دنبال سلول هایی هستند که تغییر یافته اند. به کمک همین آزمایش سرطان رحم در مراحل اولیه شناسایی و مقابله می شود.

دومین آزمایش، آزمایش غربالگری سرطان کولورکتال می باشد. که به صورت کولونوسکپی انجام می گیرد. بزرگسالانی که بین سنین ۵۰ تا ۷۵ هستند، باید آن را انجام دهند. با فرض طبیعی بودن وضعیت فرد، هر ۱۰ سال یکبار این غربالگری توصیه می شود. اما افراد بین ۷۶ تا ۸۵ سال را پزشک تصمیم می گیرد. یک روش برای تشخیص سرطان روده بزرگ است. زیرا ضایعات روده مانند پولیپ روده ممکن است بعدها تبدیل به سرطان شود. به خاطر همین هرچه زودتر باید شناسایی شود.

غربالگری سرطان سینه هم با روش ماموگرافی صورت می گیرد. به توصیه متخصص زنان در شیراز زنانی که بین ۵۰ تا ۷۵ سال سن دارند، یا ۴۰ تا ۴۹ سال، باید حتما این آزمایش را انجام دهند. مخصوصا به خانم های بالای ۷۵ سال بسیار توصیه می شود. اگر هم سابقه خانوادگی سرطان سینه یا سرطان تخمدان دارید، حتمام هرچه زودتر اقدام کنید.

به گفته متخصص زنان در شیراز 8 آزمایش مهم برای زنان

آزمایش فشار خون هم از سن ۱۸ سال به بالا به همه توصیه می شود. یک بار در سال هم انجام دهید کافیست. بیشتر به خاطر بیماری های قلبی که زیاد شده است. مخصوصا در بین زنان.

آزمایش چربی خون هم شامل بررسی سه نوع چربی می باشد. کلسترول خوب، کلسترول بد، و تری گلیسیرید. آزمایش چربی خون هم به صورت ناشتا انجام می شود.

آزمایش قند خون برای بررسی دیابت نوع ۲ یا پیش دیابت هم می باشد. که زنان دارای اضافه وزن ۴۰ تا ۷۰ سال باید این تست را سالانه انجام دهند.

آزمایش غربالگری پوکی استخوان هم برای زنان ۶۵ سال به بالا توصیه می شود. اگر هم از سلامتی خود مطمئن هستید، هر ۱۰ سال یکبار کافیست. مخصوصا زنانی که سابقه خانوادگی ابتلا به این بیماری را دارند، یا شکستگی های قبلی استخوان.

برای تمامی سنین هم توصیه می شود که آزمایش افسردگی را انجام دهند. نزد روانپزشک یا رونشناس رفته در مورد سلامت روان خود صحبت کنند. آزمایشی برای غربالگری افسردگی. زیرا زنان ۲ برابر مردان در معرض چنین بیماری هستند. پس به اندازه سلامت جسم باید به فکر سلامت روان هم بود.