بعد از دریافت تخمک اهدایی نیاز به چه مراقبت هایی می باشد؟

‘Stunning Vietnamese Girls’ Search
آذر ۲۱, ۱۴۰۰
تخمک های اهدایی
نکات جالبی که درباره تخمک های اهدایی شاید ندانید!
آذر ۲۸, ۱۴۰۰

بعد از دریافت تخمک اهدایی نیاز به چه مراقبت هایی می باشد؟

چرا باید برنامه تخمک اهدایی را انتخاب کنیم؟

چرا باید برنامه تخمک اهدایی را انتخاب کنیم؟

گیرندگان تخمک اهدایی چه کسانی هستند؟

معمولا زوج‌ها استفاده از تخمک اهدایی را انتخاب می‌کنند، زیرا نمی‌توانند با تخمک‌های همسر خود بچه دار شوند.

دلایل زیادی وجود دارد که یک زن ممکن است نتواند با تخمک های خود باردار شود، از جمله :

  • سن بالا،
  • یائسگی زودرس،
  • تخمک های بی کیفیت یا درمان های قبلی سرطان که به تخمدان ها آسیب رسانده است.

غالبا، گیرندگان از قبل تحت درمان های گسترده باروری بدون موفقیت قرار گرفته اند. گیرندگان تخمک یا می توانند زوج یا زن مجرد یا مرد باشند.

چرا باید برنامه تخمک اهدایی را انتخاب کنیم؟

برنامه تخمک اهدایی بخشی از برنامه مرکز سلامت باروری است.

از آنجایی که برنامه اهداکننده تخمک فقط به بیمارانی که نیاز به تخمک اهدایی دارند داده می شود. بعد از ان باید تمام نکات مراقبتی بعد از این برنامه را دریافت کنید. آژانس‌های اهداکننده تخمک احتمال دارد شما را برای اهدا به مکان‌های مختلفی بفرستند. که همه آنها ممکن است فرآیندهای متفاوتی داشته باشند.

چه چیزی در فرآیند غربالگری دخیل است؟

از شما خواسته می شود که یک پرسشنامه مفصل در مورد سابقه و سابقه پزشکی، خانوادگی و شخصی خود تکمیل کنید.

پس از تکمیل آن و بررسی توسط کارکنان مرکز مورد نظر، برای تعیین وقت غربالگری با روانشناس و مشاور ژنتیک خود تماس گرفته خواهد شد. آخرین مرحله در فرآیند غربالگری معاینه فیزیکی با پزشک و آزمایشات آزمایشگاهی است.

آیا محدودیتی در طول فرآیند وجود دارد؟

شما می توانید در طی فرآیند اهدای تخمک باردار شوید، بنابراین از شما می خواهیم که در طول این پروسه از رابطه جنسی خودداری کنید.

تخمدان های شما در طی فرآیند اهدای تخمک بزرگ می شوند. تا چند هفته پس از بازیابی از انجام فعالیت‌های پرتحرک مانند دویدن، دوچرخه‌سواری در کوهستان و پریدن خودداری کنید. پس از تقریبا یک ماه، تخمدان های شما به اندازه طبیعی خود باز می گردند.

چرا باید برنامه تخمک اهدایی را انتخاب کنیم؟

آیا می توانم در طول درمان باردار شوم؟

آره!

بسیار مهم است که از زمان شروع داروهای هورمونی تا سه هفته پس از بازیابی تخمک از رابطه جنسی خودداری کنید. این از بارداری ناخواسته جلوگیری می کند و اطمینان حاصل می کند که چرخه طبق برنامه پیش می رود.

آیا هنوز هم بعد از این فرایند میشه سرکار رفت یا به مدرسه؟

اگرچه فرآیند اهدای تخمک مستلزم این است که دقیقا به برنامه دارویی و قرار ملاقات خود پایبند باشید، اکثر زنان می توانند بدون مشکل به کار و تحصیل خود ادامه دهند.

با این حال، باید دارو را طبق دستور و به موقع مصرف کنید. باید به موقع برای همه ویزیت های تان حاضر شوید، و باید ترتیب دریافت تخمک را حتما در نظر داشته باشید. این بدان معناست که شما باید چرخه اهداکننده تخمک خود را در چند هفته ای که رخ می دهد در اولویت قرار دهید و ممکن است مجبور شوید سایر رویدادها، کلاس ها یا زمان های کاری را در صورت لزوم دوباره برنامه ریزی کنید. و عقب بیندازید.