۱۵ Best Live Sex Cam Sites
فروردین ۷, ۱۴۰۱
Eleven Omegle Options To Speak With Strangers
فروردین ۷, ۱۴۰۱

لیزر بهترین درمان برای جای اسکار اکنه!

اسکارهای آکنه چیست؟

آیا اسکارهای آکنه قابل درمان هستند؟

آکنه همیشه جای زخم باقی نمی گذارد، اما گاهی اوقات می تواند باعث ایجاد علائم دائمی روی پوست شما شود.

گاهی اوقات فقط کمی تغییر رنگ وجود دارد که با بهبودی پوست باید محو شود. با این حال، شما ممکن است با زخم های شدیدتری که بافت پوست را تغییر می دهد، دیده شوید.

سه نوع اصلی اسکار آکنه عبارتند از :

اسکار Boxcar .

حفره‌های گرد روی پوست.

اسکارهای آکنه چیست؟

اسکار Ice pick.

سوراخ‌های عمیق‌تر روی پوست که حفره مانند هستند.

اسکارهای Rolling.

نوارهایی از بافت اسکار ضخیم که شبیه امواج زیر پوست هستند.

اسکارهای آکنه چیست؟

اگر آکنه شدید همراه با لکه های عمیق مانند کیست و ندول داشته باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که جای زخم باقی بماند. همچنین در صورت خاراندن، ترکیدن یا بریدگی لکه های خود در معرض خطر ایجاد جای زخم خواهید بود. زیرا این امر می تواند به پوست آسیب برساند و احتمال عفونت را افزایش دهد.

اسکارهای آکنه معمولا دائمی هستند، بنابراین در صورت ایجاد آنها، مراجعه به متخصص پوست ضروری است. درمان آکنه می تواند با جلوگیری از ایجاد لکه های بیشتر از ایجاد جای زخم جلوگیری کند. با این حال، این نوع داروها به هیچ گونه اسکار موجود کمک نمی کنند. اگر می خواهید از شر آنها خلاص شوید، پس از اینکه آکنه شما تحت کنترل است، باید روش دیگری را امتحان کنید.

آیا باید برای اسکارهای آکنه خود درمانی داشته اید؟

اسکارهای آکنه دائمی هستند، اگرچه ممکن است برخی از آنها با گذشت زمان کمتر دیده شوند.

نوع اسکار آکنه ای که دارید، نوع درمان اسکار آکنه را تعیین می کند. اسکارهای آتروفیک آکنه، مانند اسکارهای آکنه Ice pick، به درمان‌های خاصی مانند درمان‌های لیزر فرسایشی نیاز دارند. در حالی که اسکار آکنه رولینگ و Boxcar ممکن است به درمان‌های لیزر فرسایشی نیاز داشته باشد.

اسکارها مضر نیستند، بنابراین نیازی به درمان آنها نیست، اما این بدان معنا نیست که باید آنها را تحمل کنید. جای زخم می تواند تاثیر زیادی بر اعتماد به نفس، عزت نفس و خلق و خوی شما داشته باشد. آنها همچنین می توانند یادآور تجربیات شما در مورد آکنه باشند. اگر اسکار آکنه آزارتان نمی دهد، دیگر نیازی به درمان آنها نیست. با این حال، اگر احساس می کنید از ظاهر خود ناراضی هستید، بهتر است نزد یک متخصص پوست مراجعه کنید تا بفهمید آیا درمان می تواند کمک کننده باشد یا خیر.

انواع درمان برای اسکار آکنه

درمان‌های مختلفی برای آکنه در دسترس هستند که می‌توانند ظاهر جای زخم‌های آکنه را کاهش دهند.

قبل از در نظر گرفتن درمان با لیزر آکنه با یک متخصص پوست مشورت کنید. زیرا این نوع درمان برای آکنه هزینه‌ای دارد. برای مقابله با انواع مختلف اسکار آکنه می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. به عنوان مثال، اگر فقط جای زخم خفیف دارید، ممکن است بافت پوست خود را با درم ابریژن بهبود بخشید. زخم های عمیق تر ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند تا پوست راحت تر بهبود یابد.

یکی از محبوب ترین درمان ها برای اسکار آکنه لیزر درمانی است. لیزر را می توان برای درمان جای زخم های خفیف تا متوسط ​​به روش های مختلف استفاده کرد :

لیزر ابلیتیو یک لکه کوچک از پوست اطراف جای زخم را از بین می برد.

وقتی پوست دوباره رشد کرد، باید صاف تر به نظر برسد. این درمان را می توان برای اسکارهای عمیق تر استفاده کرد، اگرچه در اسکارهای شدید به اندازه برداشتن جراحی موثر نیست.

لیزر غیرابلیتیو هیچ پوستی را از بین نمی برد، اما می تواند با تحریک تولید کلاژن، ظاهر اسکار آکنه را بهبود بخشد. این به روند ترمیم و بازسازی طبیعی کمک می کند، که باید ظاهر پوست شما را بهبود بخشد.

لایه برداری مجدد با لیزر فرکشنال نوع دیگری از لیزر درمانی غیر سایشی است که می تواند برای تجزیه موادی که باعث تغییر رنگ می شود استفاده شود. می تواند به بازگشت اسکار به همان رنگ پوست اطراف کمک کند.

هر دو نوع لیزر درمانی می توانند ظاهر اسکارهای آکنه را کاهش دهند. اما اثرات آن به نوع اسکار شما و روشی که برای درمان آنها استفاده می شود بستگی دارد.

اثرات لیزر درمانی آکنه چه مدت دوام خواهد داشت؟

یکی از رایج ترین سوالات در مورد لیزر درمانی اسکار آکنه این است که آیا نتایج دائمی خواهند بود یا خیر.

اگر برای درمان بخصوصی برای خلاص شدن از شر جای زخم خود هزینه می کنید، باید مطمئن باشید که اثرات تا آنجا که ممکن است باقی خواهند ماند.

درمان‌های آکنه با لیزر فرسایشی باید نتایج دائمی داشته باشند، اما اثرات درمان به شدت جای زخم و میزان بهبودی پوست شما بستگی دارد. درمان اضافی به ندرت برای این نوع لیزر درمانی مورد نیاز است.

اما اسکار گاهی اوقات می تواند دوباره ظاهر شود.

لایه برداری با لیزر (درمان آکنه غیر سایشی) می تواند نتایج دائمی ایجاد کند، به خصوص زمانی که جای زخم خفیف باشد. ممکن است مدتی طول بکشد تا اثرات کامل درمان با تولید کلاژن آشکار شود، اما زمانی که این موارد قابل مشاهده باشند معمولا طولانی مدت خواهند بود. در برخی موارد ممکن است در آینده به جلسات درمانی بیشتری نیاز باشد.

درمان آکنه با لیزر می تواند به برخی از انواع تغییرات رنگدانه ناشی از آکنه کمک کند. اثرات ان باید برای مدت طولانی باقی بماند، اما آنها همیشه دائمی نیستند. تغییر رنگ گاهی ممکن است پس از چندین ماه برگردد. این کمترین نوع درمان دائمی لیزر است، اگرچه می تواند اثرات طولانی مدت برای بسیاری از افراد داشته باشد.