با لیزر مونالیزا تاچ عوارض یائسگی حل میشه؟

واژینوپلاستی
آیا پرولاپس واژن با لیزر درمان میشه؟
مهر ۴, ۱۳۹۹
جوانسازی واژن بعد از زایمان
جوانسازی واژن بعد از زایمان کمکی می کنه؟
مهر ۱۳, ۱۳۹۹

با لیزر مونالیزا تاچ عوارض یائسگی حل میشه؟

لیزر مونالیزا تاچ بعد از یائسگی

لیزر مونالیزا تاچ بعد از یائسگی

لیزر مونالیزا تاچ : درمانی برای علائم یائسگی

در دوران یائسگی، بسیاری از خانم ها از درد واژن و حساسیت رنج می برند. عوارضی که واقعا شرایط را برای آن ها سخت می کند.

لیزر جوانسازی واژن به عنوان یک روشی است که موفقیت های بسیاری در درمان بسیاری از عوارض یائسگی داشته است.

بعد از یائسگی چه تغییراتی در واژن رخ میدهد؟

در دوران یائسگی، بدن تحت یکسری تغییرات می باشد، که به لحاظ فیزیکی روی واژن هم تاثیر می گذارد. بسیاری از خانم ها خشکی، درد و سوزش مداوم واژن دارند. همین مسائل باعث درد در طی رابطه جنسی و بعد از آن می شود.

زنان همچنین تجربه بی اختیاری ادراری بعد از یائسگی را خواهند داشت. این تغییرات به طور گسترده ای برمی گردد به کمبود تولید استروژن که باعث نازک شدن لایه ای سلولی در واژن می شود.

بنابراین بیشتر و راحت تر در معرض آسیب قرار دارند، و نیز نازک تر هم می شوند. به چنین شرایطی، واژینیت آتروفیک گفته می شود.

چطور می توان این شرایط را تغییر داد و درمان کرد؟

لیزر جوانسازی واژن چیست؟

چنین علائمی که اشاره شدند، باید یا با استروژن سیستمیک یا تاپیکال، و لیزر جوانسازی واژن درمان شوند. برخی از خانم ها با استروژن سیستمی جواب می گیرند، اما بسیاری هستند که به دنبال مصرف هورمون درمانی های جایگزین نیستند. به این دلیل که عوارض جانبی بالقوه ای دارد.

با این حال، لیزر جوانسازی واژن جز درمان های موفقیت آمیز در واژینیت آتروفیک بوده است. یک چنین روشی، مونالیزا تاچ، به همه زنانی که مشکل کمبود بافت واژن دارند، بسیار کمک می کند. عاری از هرگونه درد، و یک روش کاملا غیر تهاجمی.

لیزر مونالیزا تاچ بعد از یائسگی

مونالیزا تاچ کارش چطور می باشد؟ چطور انجام می شود؟

لیزر مونالیزا تاچ یک برنامه سه درمانه می باشد که طی ۶ ماه انجام می شود. درمان اولیه نیاز به یک مشاوره دارد، در ادامه چند دقیقه ای هم طول می کشد. درمان دوم یک ماه بعد می باشد، و درمان نهایی چند ماه زمان می برد.

مونالیزا تاچ از لیزر کربن دیوکسید خاصی استفاده می کند، که با دقت در واژن جای می گیرد.

پالس های با انرژی پایین بافت های واژن را هدف قرار می دهند که micro-lesions ها را می سازد. این micro-lesionsها، تولید کلاژن را تحریک می کنند که سلامت کامل دیواره واژینال را به همراه دارند. به دنبال واحد برنامه درمانی، بافت واژینال دوباره جوانسازی می شود، راحتی به بیمار برمی گردد، به همراه تغییرات قابل توجهی که بعد از جلسه اول حس می شود.

چه آمادگی قبل از انجام لیزر مونالیزا تاچ لازم است؟

توصیه می شود زنانی که چنین درمانی را انجام می دهند، روان کننده واژن به مدت۴۸ ساعت قبل از جراحی استفاده نکنند. توصیه متخصص زنان و زایمان در شیراز هم، عدم داشتن رابطه جنسی ۴۸ ساعت قبل از جراحی می باشد.

این روش به صورت سرپایی است و نیازی به بستری و بیهوشی نیست.