عمر بیشتر با یائسگی دیرتر!

روشن سازی ناحیه ژنیتال | واژینوپلاستی با لیزر
روشن سازی ژنیتال با لیزر
اسفند ۱۳, ۱۳۹۶
درمان بی اختیاری ادرار با لیزر
لیزردرمانی واژینال
اسفند ۲۷, ۱۳۹۶

عمر بیشتر با یائسگی دیرتر!

عمر طولانی تر با قاعدگی دیرتر

عمر طولانی تر با قاعدگی دیرتر

زنانی که قاعدگی هایشان در سنین بالاتر اتفاق می افتد یا دیرتر یائسه می شوند، به نظر می رسد زندگی طولانی تری خواهند داشت!

قاعدگی در سنین بالا مساویست با عمری طولانی تر :

زنانی که بیشتر از ۴۰ سالگی هنوز توانایی تولید مثل دارند، جز کسانی هستند که عمر بیشتری می کنند.

به گفته بهترین متخصص زنان در شیراز ، مطالعات جدید به این نتیجه رسیده است که شروع زودهنگام بلوغ و قاعدگی شانس زندگی طولانی تری به زنان حتی بالای ۹۰ سال می دهد. در این تحقیقات به این نتیجه رسیده اند زنانی که قاعدگی شان از سن ۱۲ سالگی یا بالاتر شروع می شود، تجربه یائسگی در سنین ۵۰ سالگی را داشته اند و عمری بالغ بر ۹۰ سال خواهند داشت.

در این تحقیقات گفته شده در زنانی که در سنین بالاتری قاعدگی دارند، کمتر به بیماری دچار می شوند، مثل بیماری های کرونری قلبی، و آن هایی که تجربه یائسگی دیرتر در زندگی شان دارند، در سلامت کامل به سر می برند و کمتر در معرض بیماری قرار می گیرند.

زنانی که قاعده می شوند و یائسگی را در سنین بالاتر تجربه می کنند، کمتر میل به سیگار یا سابقه دیابت دارند.

همانطور که بهترین متخصص زنان در شیراز اشاره دارد، عواملی مثل سیگار کشیدن می تواند به سیستم قلبی عروقی و تخمدان ها آسیب رساند که همه این ها منجر به یائسگی می شوند. زنانی که دیرتر یائسه می شوند، و سیستم تولید مثل شان هنوز کار می کند، طول عمر بیشتر دارند.

مطالعه ای روی ۱۶هزار شرکت کننده در گروه های نژادی مختلفی انجام گرفت. این زنان در سنین قبل از یائسگی بودند، که ۲۱ ساله بودند. در ادامه این نظرسنجی نشان داده شده بود که ۵۵درصد از آن ها تا سن ۹۰ سالگی زندگی کرده بودند.

 

سوالی هم که بسیاری

عمر بیشتر با قاعدگی

از خانم ها برایشان مطرح می شود، چرا زنان بیشتر از مردان عمر می کنند؟

یک دلیل عمده و مهم و بزرگی که می باشد، مردان بیشتر در معرض بیماری های قلبی و عروقی مانند حمله قلبی یا سکته مغزی نسبت به زنان می باشند. این بیماری ها در زنان معمولا در دهه های ۷۰ یا ۸۰ زندگی شان سراغشان می آید. تقریبا ده سال دیرتر از مردان دچار این بیماری ها می شوند. در مردان تقریبا در سنین ۵۰ یا ۶۰ سالگی این بیماری دیده می شود. تا یک زمان خیلی طولانی، پزشکان تصور می کردند تفاوت بین مردان و زنان در این مسئله، بخاطر استروژن بوده است. اما مطالعات نشان داده است که این مسئله مورد اصلی نیست، و می دانیم که رساندن استروژن به زنان بعد از یائسگی برای آن ها واقعا بد می تواند باشد.

دلیلی که می توان در تاخیر بروز بیماری های قلبی عروقی آورد، کمبود آهن بدن آن ها در مقایسه با مردان می باشد، خصوصا زنان جوانتر، آن هایی که در اوایل سن ۲۰ سالگی یا اواخر نوجوانی هستند، که به خاطر قاعدگی می باشد. آهن نقش خیلی مهمی در واکنش های سلول های بدن دارد، و رادیکال های آزاد را از بین می برد، رادیکال هایی که منجر به پیری سلول ها می شوند. در حقیقت، در رژیم های غذایی ما، گوشت قرمز منبع اصلی آهن می باشد و کمبود آهن یکی از دلایلی است که در زمان گیاهخواری هم لازم می باشد. یک مطالعه خیلی خوب نشان داده است که در جاهایی که گوشت قرمز مصرف نمی شود، نیمی از آن جمعیت حمله قلبی و سکته مغزی داشته اند، در مقایسه با آن هایی که گوشت قرمز را به اندازه مصرف می کنند.