آیا فشار خون بالا روی رابطه جنسی تاثیر دارد؟

آیا سردرد خانم ها به هورمون ها مرتبط است؟
آیا سردرد خانم ها به هورمون ها مرتبط است؟
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۶
درمان سرطان تخمدان با ویتامین D
سرطان آندومتریال چیست؟
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۶

آیا فشار خون بالا روی رابطه جنسی تاثیر دارد؟

رابطه جنسی و فشار خون بالا

رابطه جنسی و فشار خون بالا

درمان فشار خون بالا و رضایت از رابطه جنسی تقریبا دست در دست هم هستند. به توصیه متخصص زنان در شیراز باید این مشکل را جدی بگیرید و با پزشک متخصص زنان در میان بگذارید.

همانطور که متخصص زنان در شیراز روی این موضوع تاکید دارد، فشار خون بالا اغلب هیچ نشانه و علائمی ندارد. اما تاثیر آن روی زندگی جنسی بسیار روشن و تاثیر گذار است. گرچه فعالیت های جنسی بعید است تهدید فوری برای سلامتی تان داشته باشند، مثل حمله قلبی، که فشار خون بالا در این رابطه تاثیر گذار است و روی رابطه جنسی هم تاثیر می گذارد.

رابطه بین فشار خون بالا و مشکلات جنسی در مردان ثابت شده است. به گفته متخصص زنان در شیراز برای زنانی که رضایت جنسی شان کاهش یافته، هنوز ثابت نشده که بخاطر فشار خون بالا می باشد.

رابطه جنسی و فشار خون بالا

چالشی که برای مردان به همراه دارد :

در طی زمان، فشار خون بالا عروق خونی را از بین می برد و باعث سخت و باریک شدن شراین می شود(تصلب شراین)، و جریان خون را محدود می کند. به این معنی که خون کمی قادر به جریان در آلت تناسلی مردان می باشد.

برای برخی مردان جریان خون کم باعث می شود سخت به نعوظ برسند؛ اغلب به اختلال نعوظ بر می گردد. مشکلی که نسبتا شایع می باشد.

فشار خون بالا با انزال و کاهش میل جنسی مرتبط است. گاه داروهایی که برای درمان فشار خون تجویز می شود، تاثیرات مشابهی دارد. حتی یک اختلال در نعوظ می تواند اضطراب ایجاد کند. ترس از اینکه دوباره شاید چنین اتفاقی رخ دهد، مردان را از داشتن رابطه جنسی منع می کند. به همین دلیل روی رابطه جنسی مرد با شریکش تاثیر گذار است.

چالشی که برای زنان به همراه دارد :

تاثیر فشار خون بالا روی زنان هنوز یافت نشده است. اما ممکن است روی زندگی جنسی اش تاثیرگذار باشد. با فشار خون بالا جریان خون به سمت واژن کاهش می یابد. برای برخی زنان هم منجر به کاهش میل جنسی، خشکی واژن، یا سخت به ارگاسم رسیدن می شود.

مانند مردان، زنان هم تجربه اضطراب و مشکلات روابط زناشویی خواهند داشت که به خاطر اختلال عملکرد جنسی می باشد. زنان باید در رابطه با این موضوع با پزشکشان حتما مشورت کنند.

منبع : http://www.mayoclinic.org

 

مطالب مرتبط :

سرطان، عوارض جانبی جنسی به دنبال دارد!

میل جنسی کم در زنان به چه معنی است؟

بهبود روابط جنسی با هیسترکتومی