از پولیپ رحمی چه می دانید؟

سنجد برای دوران بارداری مفید است
فواید سنجد برای زنان در دوران بارداری
آذر ۲۲, ۱۳۹۵
درمان پولیپ رحمی
پولیپ رحمی چگونه درمان می شود؟
آذر ۲۴, ۱۳۹۵

از پولیپ رحمی چه می دانید؟

پولیپ رحمی به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

پولیپ رحمی به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

پولیپ رحمی زنان چیست؟ راه درمان آن چیست؟

پولیپ رحمی به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز ، زیاد شدن شدن تعداد سلول های غدد دریافت زمینه های آندومتر در نتیجه برجسیتگی در سطح آندومتر می باشد.

در واقع با توجه به گفته های جراح و متخصص زنان در شیراز در ناحیه تناسلی خانم ها گاه خونریزی های غیر طبیعی اتفاق می افتد. معمولا شایع ترین این خونریزی ها با عنوان پولیپ رحمی شناخته می شود. گاه ممکن است پایه دار باشد و گاه بدون پایه. بعضی اوقات متعدد و گاه منفرد است. در بعضی هم دیده می شود که کوچک و میلی متری باشد یا اینکه بزرگ است.

پولیپ رحمی به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز

جراح و متخصص زنان در شیراز اشاره دارد که پیدایش این بیماری به اینصورت است که به خاطر هیپرپلازی آندومتریال مونوکلونال می باشد. به ترتیب با کپی کردن زیاد آروماتاز و آندومتر و یا موتاسیون ژنی زیاد می شود. پولیپ آندومتر در سنین بلوغ و نوجوانان کم دیده می شود. خانم هایی که عمل برداشتن رحم داشته اند، شیوع آن را تا ۱۰ الی ۲۴ درصد اعلام کرده اند. اما شیوع آن واقعی نیست بخاطر اینکه بسیاری از پولیپ ها بدون علامت هستند.

بیماری پولیپ رحمی معمولا با خونریزی غیر طبیعی رحم ظاهر می شود. همانطور که اشاره کردیم بسیاری از پولیپ ها بدون علامت هستند و ممکن است به صورت تصادفی در بررسی نازایی کشف می شوند. برخی هم در حین پاپ اسمیر به این بیماری مشکوک می شوند. یا اینکه در موقع انجام بیوپسی آندومتر یا سونوگرافی هستروسکوپی تشخیص داده می شود. معمولا خونریزی غیر طبیعی در ۴۴ الی ۸۸% افراد دارای پولیپ دیده می شود، به آن AUBP نیز گفته می شود.

به خاطر همین بصورت لکه بینی بین قاعدگی شایع می باشد. یا ممکن است خونریزی بعد از یائسگی دیده شود. البته خونریزی بعد از یائسگی مدل دیگری از پولیپ می باشد.