آیا جنین در شکم مادر سکسکه می کند؟

مراقبت های بارداری به گفته بهترین متخصص زنان در شیراز
در دوران بارداری تا می توانید این کارها را انجام ندهید!
آبان ۱۸, ۱۳۹۵
سرطان تخمدان یک سرطان فامیلی جدی در زنان
عامل اصلی مبارزه با سرطان تخمدان چیست؟
آبان ۲۲, ۱۳۹۵

آیا جنین در شکم مادر سکسکه می کند؟

چرا جنین در شکم مادر سکسکه می کند

چرا جنین در شکم مادر سکسکه می کند

شاید شنیده باشید که درباره دوران بارداری حرف هایی گفته می شود، اینکه جنین در شکم مادر کارهایی انجام می دهد، مثلا سکسکه می کند. آیا واقعا همینطور است؟ به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز سکسکه جنین در شکم مادر یک امر طبیعی است و می شود گفت اغلب مادرها حس می کنند.

جراح و متخصص زنان در شیراز می گوید که گاه شده مادرها این حس را به صورت حرکات ریتمیک کوچک در روز حس می کنند. معمولا اواخر سه ماهه اول یا اوایل سه ماهه دوم بارداری جنین سکسکه می کند. البته ممکن است مادر در این مرحله حس نکند. برخلاف لگد زدن جنین که تنها بخشی از شکم تکان می خورد، با سکسکه جنین تمام شکم تکان می خورد. اگر هم بعد از تولد این اتفاق افتاد، تعجب نکنید. زیرا سکسکه نوزاد بعد از تولد هم امری طبیعیست.

طبق گفته جراح و متخصص زنان در شیراز علت سکسکه جنین در بارداری انقباض دیافراگم می باشد. در صورتیکه سیستم عصبی مرکزی جنین کامل باشد، کمک می کند تا جنین در مایع آمنیوتیک رحم نفس بکشد. بخاطر اینکه این مایع وارد ریه می شود، دیافراگم منقبض شده و جنین سکسکه می کند. سکسکه جنین باعث تنفس بهتر او پس از تولد می شود. به عبارتی ضربان قلبش را در سه ماهه سوم تنظیم می کند.

علت سکسکه جنین در بارداری به گفته متخصص زنان در شیراز

البته در برخی موارد هم ممکن است نشان از نرسیدن هوا به جنین باشد. مثلا اگر شدت و دفعات این امر کم شد، سریع باید به پزشک متخصص مراجعه کرد. احتمال پیچ خوردگی بند ناف می باشد. در این حالت ضربان قلب جنین افزایش یافته و جریان خونی که از طریق بند ناف منتقل می شود، کاهش می یابد.

بهترین متخصص زنان در شیراز درباره سکسکه جنین می گوید

به توصیه جراح و متخصص زنان در شیراز هر حرکت جنین نشانه سلامت اوست. بهتر است هرحرکت او را ثبت کنید. با تجزیه و تحلیل حرکات ثبت شده، می توان درباره آن با پزشک صحبت کرده و تصمیم گرفت. سونوگرافی هم در این حالت به مادران توصیه می شود.