عکسبرداری رنگی با هیستروسالپینگوگرافی

درمان عفونت واژن به توصیه جراح و متخصص زنان در شیراز
درمان های خانگی عفونت واژن
دی ۳۰, ۱۳۹۵
اختلالات لوله های رحمی
اختلالات لوله های رحمی
بهمن ۷, ۱۳۹۵

عکسبرداری رنگی با هیستروسالپینگوگرافی

عکسبرداری رنگی از رحم با هیستروسالپینگوگرافی , بهترین متخصص زنان در شیراز

عکسبرداری رنگی از رحم با هیستروسالپینگوگرافی , بهترین متخصص زنان در شیراز

عکسبرداری رنگی از رحم یا هیستروسالپینگوگرافی از نظر بهترین متخصص زنان در شیراز چیست؟

عکسبرداری رنگی از رحم یا هیستروسالپینگوگرافی تصویربرداری با اشعه ایکس می باشد. از این عکسبرداری استفاده می شود تا دیده شود آیا لوله های فالوپ باز هستند و اینکه آیا داخل رحم طبیعی است. هیستروسالپینگوگرافی روشی سرپایی است. معمولا هم کمتر از ۵ دقیقه طول می کشد تا انجام شود. معمولا بعد از پایان دوره قاعدگی و تخمک گذاری قبل از هیستروسالپینگوگرافی انجام می شود.

عکسبرداری رنگی رحم چطور انجام می شود؟

خانمی زیر فلوروسکوپ قرار می گیرد، (اشعه ایکسی که می تواند تصاویری را در طی انجام آن بگیرد). متخصص زنان یا رادیولوژیست سپس به بررسی رحم می پردازد و مکان اسپکولوم را در واژن پیدا می کند. دهانه رحم تمیز شده است، و یک دستگاه یا کانولا برای باز کردن دهانه رحم قرار داده می شود. پزشک به آرامی رحم را با مایعی که توسط اشعه ایکس دیده شود، پر می کند. کنتراست روی تصویر سفید دیده می شود و می تواند مسیری از رحم را با مایعی که فرستاده شده نشان دهد. به این شرح که از دهانه رحم به داخل لوله های فالوپ می رسد. همانطور که کنتراست وارد لوله می شود، به تشریح لوله می پردازد و اگر باز باشد به انتها می رسد. اختلالات داخل رحم ممکن است تشخیص داده شود. به این صورت که پزشک توسط تصاویری که با اشعه ایکس گرفته شده، تشخیص می دهد که حرکت فلود توسط اختلال بسته شده است.

عکسبرداری رنگی از رحم با هیستروسالپینگوگرافی , بهترین متخصص زنان در شیراز

روش HSG نه طراحی نشده که به بررسی تخمدان ها یا تشخیص آندومتریوز پرداخت، نه می تواند فیبروئید هایی که در خارج از دهانه رحم یا در قسمت عضلانی رحم می باشند را تشخیص دهد. با این اوصاف، بهترین متخصص زنان در شیراز به خانم هایی که تازه ازدواج کرده اند توصیه می کند مشکلات رحم بعد از ازدواج را بخوانند. و این موضوع عکسبرداری را جدی بگیرند.

اغلب مشاهدات کناری از رحم و لوله ها به نسبت قرارگیری زن می باشد. بعد از انجام HSG این خانم می تواند سریعا فعالیت های عادی انجام دهد. البته پزشک توصیه می کند که تا چند روز از مقاربت خودداری کند.

آیا انجام دادنش ناراحت کننده است؟

معمولا این روش گرفتگی خفیفی به دنبال دارد که تا ۵ الی ۱۰ دقیقه می باشد. گرچه برخی از خانم ها ممکن است تجربه گرفتگی را تا چند ساعت بعد تجربه کنند. این علائم می توانند تا حد زیادی با داروهایی که برای گرفتگی های قبل از قاعدگی توصیه می شود، استفاده کنند. باید یکی از اعضای خانواده یا دوستی آن ها را به خاطر گرفتگی تا خانه همراهی کند.

منبع : www.reproductivefacts.org/

مطالب مرتبط :

میوم یا فیبروم رحمی چیست؟

چسبندگی رحم چیست و علل پیدایش آن چیست؟

از لاپاروسکوپی چه می دانید؟