باورهای غلط درباره لابیاپلاستی !

هماتوم بعد از لابیاپلاستی
اگر بعد از لابیاپلاستی هماتوم داشتیم چه کنیم؟
اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۰
حساسیت بعد از لابیاپلاستی
آیا حساسیت شدید بعد از لابیاپلاستی نرمال است؟
خرداد ۲, ۱۴۰۰

باورهای غلط درباره لابیاپلاستی !

باورهای غلط درباره لابیاپلاستی

باورهای غلط درباره لابیاپلاستی

به ۵ باور غلط درباره لابیاپلاستی می پردازیم، که ممکن است شما هم شنیده باشید!

در گذشت این ۲۵ سال و کسب تجربه در انجام لابیاپلاستی، توسط بهترین متخصصان و جراحان زنان، باز هم پیدا می شود که یکسری باورهای غلط بین زنان رواج داشته باشد. در طی پروسه مشاوره ای که با متخصص خود دارید، او به شما کمک می کند که درک بهتری از روش پیش رو داشته باشید. از مزایا و معایب، یا عوارض بعد از جراحی، برایتان گفته می شود. درواقع بیماران خوب اطلاعات داده می شوند، و در هر مرحله از این رویه و ریکاوری بعد از آن برایشان شرح داده می شود.

همانطور که شرح داده شد، لابیاپلاستی توسط یک متخصص و جراح زنان مجرب و خبره باید انجام گیرد. تا دیگر جایی برای ایجاد باورهای غلط در بیمار ایجاد نکند .

از جمله این باورهای غلط درباره لابیاپلاستی :

“لابیاپلاستی درد دارد”

نه تنها این طور نیست، بلکه بسیاری از بیمارانی که انجام دادند، می گویند درد کمتری بعد از لابیاپلاستی داشته اند. بخاطر اینکه بعد از آن هیچ حساسیتی در بحث بزرگی لابیا نداشته اند. لابیاپلاستی معمولا تحت بیحسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می گیرد. برای اطمینان از اینکه کاملا راحت هستید یا خیر، در طی حراحی، این کار صورت می گیرد.

تجربه در بعد از جراحی سریعا از بین می رود، و نارایج است. اما هر گونه عوارضی هم نیاز به ریکاوری دارد که معمولا با داروهای خوراکی رفع می شوند.

اکثر خانم ها فقط تیلنول مصرف می کنند که تا ۷ روز ناراحتی ناشی از جراحی را برایشان بسیار کاهش می دهد.

“جای زخم لابیاپلاستی روی بدنم مانده”

زمانی که این روش انجام می گیرد، از تکنیک wedge-type استفاده می شود. برخلاف تکنیک edge-trim، که اسکار به جا می گذاشت. و اصلا جای زخم قابل تشخیص هم نیست. متخصص زنان ترجیح می دهد که تکنیک wedge-type لابیاپلاستی را به کار گیرد تا بتواند جای اسکار را کم کند. با قرار دادن برش هایی در نواحی غیرقابل دید، می توان مطمئن شد که نتیجه نهایی به نظر کاملا طبیعی می آید.

به همراه علائم خفیف !

“لابیاپلاستی فقط به جهت زیبایی انجام می گیرد”

باورهای غلط درباره لابیاپلاستی

با وجود اینکه جنبه ظاهری هم بهبود می یابد، اما این جراحی برای مشکلات پزشکی دیگری مثل درد یا حساسیت ناشی از بافت لابیا، انجام می شود. زنان در همه سنین، می توانند لابیاپلاستی انجام دهند، به امید اینکه نه تنها به یک ظاهر دلخواه برسند، بلکه ناراحتی های فیزیکی مثل شفتینگ، حساسیت، و خیسی آن کمتر شود. خصوصا برای زمان هایی که لباس زیرهای جدب می پوشند.

“من حساسیت جنسی م رو بعد از لابیاپلاستی از دست دادم”

لابیاپلاستی نباید منجر به تغییر حساسیت های طبیعی بدن در طولانی مدت شود. درصورتی که درست انجام شده باشد.

اگر این جراحی شامل کاهش پوست کلاهک کلیتوریس می باشد، می تواند حساسیت جنسی را افزایش داده و حتی لذت جنسی را بهبود بخشد. درحالیمه زمان ریکاوری متفاوت است، معمولا توصیه می شود ۸ الی ۱۰ هفته بعد از جراحی، رابطه جنسی متوقف شود. برای جلوگیری از فشار وارده به ناحیه جراحی شده!

به طور کلی حساسیت جنسی بعد از لابیاپلاستی معمولا مثل همان قبل عمل خواهد بود.

“لابیاپلاستی اگر قبل از زایمان انجام شده باشه، باید دوباره بعد از زایمان انجامش داد”

نتایج ناشی از لابیاپلاستی می تواند دائمی در نظر گرفته شود.

پس با این اوصاف نباید انتظار انجام مجدد آن را بعد از زایمان طبیعی داشت. بخاطر اینکه لابیامینورا، زمانی که سایزش کاهش می یابد، بزرگ نمی شود یا اصلا به حالت و شکل قبلش برنمی گردد. با این حال شاید تغییراتی در آن رخ دهد، مثل پارگی لابیا مینورا بعد از زایمان. این درحالیست که زمان لابیاپلاستی نهایتا بستگی به نیازهای فردی بیمار دارد. مثلا می توانند زمان انجام این عمل را تغییر دهند.