آیا کرایوتراپی به جوانسازی واژن کمک می کند؟

خارش بعد از یائسگی
علت خارش بعد از یائسگی چیست ؟
فروردین ۸, ۱۴۰۰
آیا قاعدگی روی بهبودی بعد از لابیاپلاستی تاثیر دارد؟
فروردین ۲۲, ۱۴۰۰

آیا کرایوتراپی به جوانسازی واژن کمک می کند؟

کرایوتراپی واژن

کرایوتراپی واژن

جوانسازی واژن با کرایوتراپی ؟!

در یکی از اسپاهای انگلیس، گفته می شود با پیشنهاد اینکه با دستگاه فریزیینگ ژنیتال می توان جوانسازی واژن را انجام داد. حتی گفته می شود می توان زندگی جنسی را در نهایت بهبود بخشید.

این روش شامل پخش بخار منفی ۱۶۰ درجه ست، در ناحیه دستگاه تناسلی که با استفاده از یک مخزن نیتروژن مایع، به مدت سی دقیقه می باشد. نیتروژن فیلتر شده و از طریق یک وسیله قیف مانند به بیرون رانده می شود.

نظر جراح و متخصص زنان در این باره چیست؟

به این شرح که : ” زمانی که درجه حرارت زیر صفر پوست را تحت پوشش قرار می دهد، افت ناگهانی گرما گیرنده های دما را تحریک می کند. و باعث می شود مغز این پیام را به بدن منتقل کند که رگ های خونی دچار انقباض یا vasoconstriction شوند.”

همین باعث ایجاد یک جریان خون سریعتر می شود و سطح اندورفین را افزایش می دهد و به بالاترین میزان طبیعی خود می رسد.

در چنین مواقعی شعاری که در رابطه با روش کرایوتراپی واژن داده می شد :” پوست تنگ تر، جوان، شفاف و زنده از طریق تقویت کلاژن.”

کرایوتراپی واژن

به گفته بهترین متخصص زنان زمانی که در معرض دمای منفی ۲۰ درجه سانتی گراد قرار گیرید، یا کمتر، به مدت یک دقیقه، یا بیشتر، سلول ها تحت کرایونکروز قرار می گیرد. یعنی در اثر سرما از بین می روند. این درحالی که درست است بافت ناحیه ژنیتال آسیب می بیند، سلول ها هم از بین می روند، و بافت جدیدی در زیر آن باقی می ماند. به گفته متخصص زنان cyonecrosis می تواند باعث شوک حرارتی، استاز عروقی، دهیدراسیون، و تخلیه پروتئین می شود. ممکن است همین باعث قرمزی، پوسته پوسته شدن، ترشحات، و احتمالا سرمازدگی شود.

البته روشی که اشاره کردیم توسط درمانگر در اسپا انجام می گرفته است.

پزشکان ممکن است معمولا از کرایوتراپی برای درمان سرطان های ریوی و تومورهای خوش خیم استفاده کنند. آن ها همچنین ممکن است از آن به عنوان درمانی برای زگیل های تناسلی استفاده کنند. باتوجه به خطرات موجود در درمان ناحیه دستگاه تناسلی، اکثر پزشکان توصیه می کنند که فقط افرادی که در حوزه پزشکی آموزش دیده اند، کرایوتراپی را انجام دهند.

در ادامه به گفته یکی از متخصصین :” معمولا خیلی گفته نمی شود که زیباسازی را کامل انجام می دهد و یا زندگی جنسی را به طور کامل بهبود می دهد. این ایده که تا درجه ۱۶۰سانتیگراد، ژنیتال در معرض آن قرار می گیرد، را تایید نمی کند. “

درنتیجه برای انجام چنین روشی بهتر است نزد یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و طبق شواهد، و نیز تحقیق، با اطمینان بیشتری برای این کار مراجعه کنید.