آیا قاعدگی روی بهبودی بعد از لابیاپلاستی تاثیر دارد؟

کرایوتراپی واژن
آیا کرایوتراپی به جوانسازی واژن کمک می کند؟
فروردین ۱۵, ۱۴۰۰
چطور از عارضه Camel Toe خلاص شویم؟
فروردین ۲۹, ۱۴۰۰

آیا قاعدگی روی بهبودی بعد از لابیاپلاستی تاثیر دارد؟

تاثیر قاعدگی روی لابیاپلاستی

با توجه به روش لابیاپلاستی، بسیاری از بیماران نگرانی های خاصی نسبت به بهبودی بعد از جراحی دارند.

از کشیدن بخیه گرفته تا باقی ماندن اسکار ناشی از آن. به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز سوالات بسیاری در این زمینه برای بیماران پیش می اید. علاوه بر رفع هرگونه نگرانی، به پاسخ برخی از این سوالات می پردازیم که در بین بیماران مشترک است.

یکی از همین سوالاتی که برای هرکسی پیش می آید :

آیا قاعدگی روی بهبودی تان بعد از لابیاپلاستی تاثیر می گذارد؟

یکی از خانم هایی که خصوصا تحت درمان لابیاپلاستی قرار گرفته بود، سوالش دقیقا همین بود.

که آیا پریود او روی پروسه بهبودی اش تاثیری دارد!

با توضیحاتی که متخصص زنان و زایمان داده، زخم ناشی از لابیاپلاستی بسته است، اما نگرانی که وجود دارد، اینست که ممکن است جای آن حساس شود و عفونت کند. درضمن این بیمار خلنم اشاره کرد که حس سوزش هم داشته که البته خفیف بوده.  و همچنین برای او سوال پیش آمده بود که آیا باید از کرم آنتی بیوتیک استفاده کرد یا خیر.

متخصص زنان در این باره توضیح می دهد که قاعدگی یک خانم طبعیتا نباید تاثیری روی بهبودی بعد از لابیاپلاستی داشته باشد.

تاثیر قاعدگی روی لابیاپلاستی

بنابراین هیچ نگرانی نداشته باشید. خونی که از قاعدگی تولید می شود آلوده نیست . حتی واژن دارای یک مکانیسم تمیزکردن طبیعی ست. و حتی نیاز به مراقبت و نگهداری کمتری دارد . فراتر از آن استفاده از آب و صابون زمان دوش گرفتن معمولی، متخصص توضیح داده که نیازی به استفاده از دوش یا آبریزی خاصی در این ناحیه از بدن نیست.

این درحالیست که خون ناشی از پریود خانم ها باعث هیچ مشکل خاصی در ناحیه برش و درمان نمی  شود. درضمن تاکید بر این شده که باید از حمام وان، شنا، یا آب داغ، به مدت سه ماه یا بیشتر، پس از لابیاپلاستی جلوگیری شود. برای اینکه از عوارضی مانند عفونت و تحریک پوست یا جداشدن لبه های زخم، جلوگیری شود.

در مورد استفاده از پماد آنتی بیوتیک تجویز شده، متخصص زنان توصیه می کند تا زمانی که جای برش بهبود نیافته و بخیه ها خوب نشدند، حدود یکی دوماه باید صبر کنید.

درنهایت اینکه می توانید بعد از جراحی نزد متخصص خود مراجعه کنید. ببینید آیا لازم به ادامه مصرف کرم آنتی بیوتیک هست یا اینکه قطع کردنش خطری ندارد.