آیا از درمان Ladylift® می‌توان در جراحی زنان استفاده کرد؟

Monsplasty چیست
Monsplasty چیست؟
مهر ۲۰, ۱۳۹۹
عملکرد هندپیس های FemiLift
عملکرد هندپیس های FemiLift
آبان ۱۸, ۱۳۹۹

آیا از درمان Ladylift® می‌توان در جراحی زنان استفاده کرد؟

آیا از درمان Ladylift® می‌توان در جراحی زنان استفاده کرد؟

آیا از درمان Ladylift® می‌توان در جراحی زنان استفاده کرد؟

لیزر Ladylift® چیست؟

Ladylift® یکی از جمله درمان های جوانسازی واژینال می‌باشد. یک نسل جدید از لیزر non-ablative است که باعث بروز هیچ micro-lesions در بافت واژینال نمی شود و ژنیتال خارجی را جوانسازی و ترمیم می کند.

با Ladylift® می توان اصلاحات بسیاری در مشکلات زنان ایجاد کرد از جمله : تصحیح و بهبود آتروفی واژینال، سفت کردن واژن و تصحیح و بهبود بی اختیاری ادراری. علائم دیگری هم که می توانند درمان شوند : خشکی واژینال، سوزش، خشکی و حساسیت یا درد بعد از رابطه جنسی.

در این درمان که لیزر واژِینال یا لیزر واژن صورت می‌گیرد،از لیزر دیود برای ساطع کردن نور مادون قرمز استفاده می‌شود، که به بافت های عمیق نفوذ کرده و بدون اینکه تغییراتی سطحی ایجاد کند. این درمان non-ablative است، بنابراین کاملا روشی ایمن است. نتیجه درمان هم داشتن یک بافت قوی و ضخامت بسیار بالای مخاط واژنی است.

جوانسازی واژینال : چه اتفاقی موقع لیزر Ladylift® می افتد؟

در طی درمان، یک هندپیس استریل شده و فیبر لیزر استفاده می شود. فیبر لیزر یونیک Ladylift® انرژی را از همه طرف فیبر ساطع می‌کند ـ یک تابش ۳۶۰درجه، بجای اینکه تنها یک بخشی از بافت در همان زمان تحت تابش قرار دارد. بافت مورد نظر بدون آسیب رساندن به غشای پایه، سریع و ایمن تحت تابش قرار می‌گیرد.

این روش درمانی باعث تحریک نئوکلاژنز می شود و در نتیجه باعث تون بافت می شود.

آیا از درمان Ladylift® می‌توان در جراحی زنان استفاده کرد؟

جوانسازی بافت واژینال با لیزر : طول درمان چقدر است؟

این درمان تنها چند دقیقه طول می‌کشد و ۴بار به همراه ۱۵ الی ۲۰ روز وقفه می تواند تکرار شود.

تاثیر درمانی این روش درمانی چیست؟

کارایی و اثر درمانی جوانسازی واژن با لیزر Ladylift® تقریبا دوسال طول می‌کشد، اما می‌تواند به موقع تکرار شود.

آیا درمان دردناکیه؟

خیر، یک درمان کاملا بدون درد است. این درمان بسیار راحت است. لیزر بدون آسیب رساندن به بافت های ظریف سطحی، به عمق بافت نفوذ می‌کند. این یک روش غیرطبیعیست، بنابراین مراقبت های ویژه پس از درمان لازم نیست. تنها یک حساسیت به گرمای متوسط ممکن است حس شود، در بخش خارجی کانال واژینال.

این گرما بعد از اتمام پروسه کاملا از بین می‌رود. به خاطر اینکه Ladylift® از یک لیزر non ablative استفاده می‌کند، عوارض جانبی آن هم بسیار نادر است و طی ۴۸ ساعت از بین می‌رود. شاید کمی تورم و ترشح کمی باشد، که با کرم مرطوب‌کننده بهبود می یابد. توصیه می شود فقط چند روزی فعالیت های سنگین و فشرده انجام ندهید، و رابطه جنسی هم اجتناب شود. همچنین تا دوروز از حمام داغ گرفتن در وان پرهیز شود.