لیزر واژن چه فرقی با روش رادیوفرکانسی دارد؟

لابیاپلاستی بعد از زایمان
آیا بعد از زایمان می توان لابیاپلاستی انجام داد؟
اردیبهشت ۵, ۱۴۰۰
هماتوم بعد از لابیاپلاستی
اگر بعد از لابیاپلاستی هماتوم داشتیم چه کنیم؟
اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۰

لیزر واژن چه فرقی با روش رادیوفرکانسی دارد؟

لیزر واژن یا رادیوفرکانسی

لیزر واژن یا رادیوفرکانسی

لیزر جوانسازی واژن بهتر است یا رادیوفرکانسی ؟

جوانسازی واژن با روش های غیرجراحی تبدیل به یک روش پرطرفدار در سال های اخیر شده است.

طوری که شامل اخرین پیشرفت ها بوده و به همین دلیل بسیاری از خانم ها در پی انجام این روش های زیبایی می باشند. با این حال روش های جراحی جوانسازی واژن هم روشی ایده ال برای کسانی می باشد که نیاز به ترمیم های خارجی دارند. تکنیک های کم تهاجم که میتوانند تاثیرات بسیار شگفت انگیزی داشته باشند. شامل سفت کردن واژن.

هردو گزینه های غیرتهاجمی لیزر و رادیوفرکانسی بین مردم محبوب هستند. هردو روش برای سفت کردن بافت های واژینال تاثیرگذارند. درضمن هر کدام از این تکنیک ها به شکل خاصی کار می کنند. در نهایت هم نتایج متفاوتی را تولید می کنند.

لیزر جوانسازی واژن که معمولا از لیزر فرکشنال CO2 استفاده می کند یا لیزر اربیوم.

این روش با فرستان پالس های انرژی لیزر به بافت واژن عمل می کند. طوری که سطح پوست را تخریب می کند و حفراتی روی پوست ایجاد می کند. برای ایجاد سیگنال هایی دربدن که خود را ترمیم کنند. این پروسه بهبودی تولید کلاژن را تحریک می کند. که نشان داده که سفت کردن واژن بسیار کمک می کند. حتی لابریکیشن را افزایش می دهد، و بی اختیاری ادراری را بهبود می بخشد. لیزر جوانسازی واژن معمولا یک پروسه درمانی سریعی ست اما نیازمند چند روزی ریکاوری ست. از جمله باید از یکسری موارد پرهیز کرد، مثل رابطه جنسی که تا چند روزی نباید انجام شود. بعد از هر ۳ جلسه درمانی که در ماه صورت می گیرد. معمولا گفته می شود، خارج واژن، لابیای مینورا و ماژورا نمی تاونند با لیزر درمان شوند.

لیزردرمانی معمولا دردناک تر از رادیوفرکانسی جوانسازی وازن است. ونیز داخل واژن در طی درمان قرار می گیرد. این روش ترکیبی از سوزش لیزر سطح پوست و دیواره واژن می باشد. که کمی ناراحت کننده است. و نیازمند چند روزی مراقبت و استفاده از کرم های موضعی برای بهبود آن می باشد، مثل آلوئه ورا.

لیزر واژن یا رادیوفرکانسی

رادیوفرکانسی جوانسازی واژن هم، مثل ThermiVa® از یک پروب کوچکی به قطر انگشت کوچک دست استفاده می کند. همین باعث دلیوری راحت انرژی الکتریکی به گرمای دیواره و خارج واژن می باشد.

شامل لابیا ماژورا و مینورا می باشد که لیفت در آن ها انجام می گیرد. درضمن باعث سفت شدن پوست این ناحیه نیز میشود. این درمان ها حسی مثل “ماساژ با سنگ داغ” دارند. بنابراین آن قدر هم قابل تحمل نیستند، اما بیماران احساس راحتی داشتند. شبیه به درمان لیزر بوده، فقط این تکنیک بافت را تخریب می کن. البته تنها زیر سطح این پوست رو. که باعث افزایش رشد سلول ها شده همزمان هم بدن بهبود می یابد. به خاطر این که سطح پوست با انرژی RF تخریب نشده، معمولا عارضه ای بعد از آن ندارید.

بنابراین نیازی به امتناع از رابطه جنسی یا توقف فعالیت های روزانه تان نیست. با انرژی RF بیماران گزارش کردند که لابیا ماژورا و مینورای ان ها سفت تر شده. حتی لابریکیشن و حساسیت جنسی شان افزایش یافته. بی اختیاری ادراری خفیفی هم که داشتند برطرف شده.

زنانی که یائسه شده بودند و دچار خشکی واژن، نیز لابریکیشن واژن شان برگشته و دیگر درد ندارند.

بعد از این درمان، زنانی که شکایت از شل شدن واژن داشتند، ماهیچه واژن شان سفت تر شده، و حتی لذت جنسی آن ها بهبود یافته. این درمان نیازمند تک جلسات درمانی ست که هر ۸ الی ۱۲ ماه برای رسیدن به یک نتیجه دلخواه انجام می گیرد.