چرخه های قاعدگی
آیا مرتب پریود می شوید؟
مهر ۴, ۱۴۰۰
ایا لکه بینی نشانه کیست تخمدان است؟
مهر ۲۵, ۱۴۰۰

مهمترین عامل برای یک بارداری موفق چیست؟

آیا می دانید چه تعداد تخمک دارید؟ همه آنچه که باید در مورد ذخایر تخمدان و باروری بدانید.

بسیاری از زنان از تاریخ و ساعت بیولوژیکی بدن خود در رابطه با باروری شان آگاه هستند.

از انجایی که دیده می شود بسیاری از زنان تصمیم به بچه دار شدن در مراحل بعدی زندگی خود که می گیرند، بیشتر و بیشتر در باردار شدن با مشکل مواجه می شوند. با اینکه اکثر زنان در بارداری مشکلی ندارند، اما از هر ۶ زوج ۱ نفر دچار مشکل می شود. بسیاری از این زوجین پس از دریافت درمان پزشکی یا جراحی می توانند به طور طبیعی باردار شوند. اما برخی از آنها بدنبال تخمک خود یا تخمک اهدایی به حمایت IVF می باشند. 

مهمترین عامل برای یک بارداری موفق چیست؟

مهمترین عاملی که منجر به بارداری موفق و زایمان بعدی می شود ، کیفیت تخمک ها است.

معیاری که برای ارزیابی کیفیت تخمک استفاده می شود سن زن است.

آیا زنان در طول زندگی خود به تولید تخمک ادامه می دهند یا با تعداد محدودی تخمک به دنیا می آیند؟

زنان در طول سالهای زندگی شان به تولید تخمک جدید ادامه نمی دهند و با یک تعداد مشخصی به جهت باروری تا اخر  عمر متولد می شوند.

به طور متوسط ​​، یک جنین دختر تا هفته ۲۰ بارداری حدود ۵ میلیون تخمک در تخمدان خود دارد. در دوران بارداری، با رشد جنین در رحم مادر، جنین بیش از نیمی از این تخمک ها را از دست می دهند و به طور متوسط ​​، یک نوزاد دختر با تقریباً ۲ میلیون تخمک به دنیا می آید.

در طول دوران کودکی ، نیمی دیگر از این تخمک ها از بین می روند ، و هنگامی که یک دختر به بلوغ می رسد ، ذخیره تخمک ها به ۰.۵ تا ۱ میلیون تخمک کاهش می یابد. گفته می شود که همه این تخمک ها در حالت خواب (خواب) هستند. در شروع هر چرخه قاعدگی ، مقدار کمی تخمک نابالغ از این تخمک ها بیدار می شود. در سونوگرافی این تخمک ها به صورت کیسه های  کوچک پر از مایع در تخمدان ها ظاهر می شوند. به ان ها فولیکول های  آنترال گفته می شود و به طور متوسط ​​در هر تخمدان حدود ۵ تا ۱۰ عدد وجود دارد.

در تخمک گذاری چه اتفاقی می افتد؟

هورمون تحریک کننده فولیکول (FSH) توسط غده هیپوفیز در مغز تولید می شود و هر ماه این هورمون ترشح می شود.

و یکی از فولیکول های ampicillin and gentamicin synergy mechanism یکی از تخمدان risperdal consta injection sites ها را تحریک می کند. این فولیکول ، هنگامی که توسط FSH تحریک می شود ، شروع به رشد می کند و در اواسط چرخه تخمک بالغ را آزاد می کند. به این فرآیند تخمک گذاری می گویند. فولیکول های ampicillin and gentamicin synergy mechanism باقیمانده که در آن ماه تحریک نشده اند طی هفته های ampicillin and gentamicin synergy mechanism بعد از بین می روند و همین روند دوباره برای چرخه بعدی شروع می شود. بنابراین با گذشت زمان، تعداد تخمک های ampicillin and gentamicin synergy mechanism زن کاهش می یابد.

وقتی زنی به سن یائسگی می رسد، معمولاً حدود ۱۰۰۰ تخمک نابالغ در تخمدان risperdal consta injection sites های ampicillin and gentamicin synergy mechanismش باقی می ماند.

از میلیون ها تخمک موجود در تخمدان risperdal consta injection sites های ampicillin and gentamicin synergy mechanism زن، فقط tadalafil tabs aus malaysja 400-450 عدد از آنها در دوران باروری یک زن تخمک گذاری می کند و بقیه از بین می روند.

به طور کلی ، تخمک های ampicillin and gentamicin synergy mechanism با کیفیت بهتر در سن جوان تر ترشح می شوند و به همین دلیل metformin hydrochloride xr 500 mg باردار شدن در سنین پایین آسان تر است. با بالا رفتن سن ، مقدار و کیفیت تخمک ها کاهش می یابد. به همین دلیل metformin hydrochloride xr 500 mg است که باردار شدن بیشتر طول می کشد و میزان سقط جنین به دلیل metformin hydrochloride xr 500 mg جنین های ampicillin and gentamicin synergy mechanism غیرطبیعی کروموزومی افزایش می یابد. منظور احتمال ناهنجاری های ampicillin and gentamicin synergy mechanism کروموزومی مانند سندرم داون است.

باروری موفق

چگونه می توان ذخیره تخمدان risperdal consta injection sites را اندازه گیری کرد؟

فولیکول های ampicillin and gentamicin synergy mechanism داخل هر تخمدان risperdal consta injection sites هورمونی به نام metformin hydrochloride xr 500 mg هورمون (AMH) تولید می کنند.

هرچه تعداد تخمک های ampicillin and gentamicin synergy mechanism زن بیشتر باشد ، فولیکول های ampicillin and gentamicin synergy mechanism آنترال بیشتر بیدار می شوند و بنابراین سطح AMH بالاتر خواهد بود.

در زنانی با سطح AMH بالاتر از متوسط ، هر ماه بیش از ۱۲ فولیکول آنترال بیدار می شوند. از هر ۱۰ مورد ۴ مورد اینطور دیده می شود.

به این پدیده تخمدان risperdal consta injection sites پلی کیستیک (PCO) گفته می شود. اکثر زنان مبتلا به PCO مشکلات باروری ندارند و یائسگی را دیرتر از حد معمول تجربه می کنند. با این حال ، برای برخی از زنان مبتلا به PCO ، ممکن است هر ماه یک تخمک آزاد نکنند، که می تواند منجر به طولانی شدن قاعدگی abilify and depakote drug interactions یا عدم قاعدگی abilify and depakote drug interactions شود. این همچنین می تواند منجر به افزایش سطح تستوسترون شود که در آزمایش خون قابل تشخیص است و می تواند باعث آکنه و موهای ampicillin and gentamicin synergy mechanism زائد بدن شود. این عارضه viagra generic on craigs list به سندرم تخمدان risperdal consta injection sites پلی کیستیک (PCOS) معروف است.

بنابراین ، سطح AMH نشان دهنده کمیت تخمک است ، اما کیفیت آن را نشان نمی دهد.