آیا عادت ماهانه روی بعد از عمل واژن تاثیر دارد؟

عمل لابیا بعد از زایمان
آیا لابیای آسیب دیده بعد از زایمان قابل ترمیم می باشد؟
خرداد ۳۰, ۱۴۰۰
علت بروز تخمدان پلی کیستیک چیست؟
تیر ۲۷, ۱۴۰۰

آیا عادت ماهانه روی بعد از عمل واژن تاثیر دارد؟

لابیاپلاستی جز یکی از روش های انجام شده روی خصوصی ترین بخش بدن یک خانم می باشد.

درنتیجه ممکن است از بابت بعد از جراحی، نگرانی هایی برای او به همراه داشته باشد. حالا از بحث از کشیدن بخیه ها گرفته تا جای اسکار و زخم آن، سوالات متعددی برای بیمار پیش می اید. علاوه بر برو چنین نگرانی هایی که خواهید داشت، بهترین متخصص زنان و زایمان در شیراز هم به این سوالات شما پاسخ می دهد.

به گفته یکی از خانم ها که تحت عمل لابیاپلاستی قرار گرفته بود، سوالی که از متخصص زنان و زایمان داشت این بود که  :

آیا عادت ماهانه یا پریود او روی پروسه بهبودی اش تاثیر دارد؟

با توضیحاتی که این بیمار می دهد، زخم لابیاپلاستی تقریبا بسته شده. اما همچنان از عفونت جای ان می ترسد. درضمن اشاره کرده بود که سوزش و حساسیتش هم کمی خفیف بوده و سوال کرده بوده که می توان از کرم آنتی بیوتیک استفاده کرد.

متخصص زنان و زایمان اینگونه بیان و تایید می کند که دوره قاعدگی یک خانم هیچ تاثیری روی لابیاپلاستی او نمی تواند داشته باشد. بنابراین هیچ جای نگرانی نیست. خونی که از بدن خارج می شود، یا پریود، عفونی نیست، و واژن خود به طور طبیعی یک واکنش و مکانیسم پاکسازی در بدن دارد. طوری که این موضوع را برطرف می کند.

عادت ماهانه و تاثیر آن روی عمل واژن

علاوه بر اینکه مرتب در هر حمامی که دارید، آب و صابون استفاده می کنید، معمولا نیاز به دوش و قرار دادن ان در بدن نیست.

این درحالیست که خون دوره پریود یک خانم نباید باعث بروز هر مساله ای در جای جراحی شود.

متخصص زنان اشاره دارد که وان حمام، شناکردن، و حمام داغ سه یا چند ماه بیشتر باید پرهیز شود. منظور بعد از لابیاپلاستی ست که از بروز عوارضی مثل عفونت، و حساسیت پوست یا جداسازی سطح زخم می باشد.

در مورد استفاده از پماد آنتی بیوتیکی تجویز شده، پزشک متخصص زنان و زایمان شرح می دهد که این کار معمولا تا زمان بهبودی محل برش و حل شدن بخیه ها، حدودا یکی دوماه توصیه می شود.

در نتیجه گیری های طبق نظر پزشک، خانم ها باید حتما با جراح خود مشورت کنند که آیا نیاز به ادامه استفاده از کرم آنتی بیوتیک دارند! یا اینکه عدم مصرف آن روش ایمنی ست؟!