مراقبت های پس از زایمان طبیعی

بیماری های زنان | تشخیص سرطان با کولپوسکوپی
بیماریهایی که سلامت زنان را تهدید می کند!
فروردین ۱۹, ۱۳۹۷
آندومتریوز چیست
چگونه بفهمید آندومتریوز دارید؟
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷

مراقبت های پس از زایمان طبیعی

مراقبت های بعد از زایمان طبیعی

مراقبت های بعد از زایمان طبیعی

مراقبت های بعد از زایمان طبیعی را جدی بگیرید!!

دوره پس از زایمان طبیعی ، منظور ۶هفته اول بعد از زایمان است. شاید زمان شادی باشد، اما این دوره مخصوص ترمیم و بهبودی مادران می باشد. در طی این هفته ها، باید با نوزاد پیوند عمیقی داشت و نیز چکاپهایی از طرف پزشک متخصص زنان صورت گیرد.

زندگی روزمره بعد از زایمان دارای چالش های بسیاری می باشد، خصوصا که به تازگی مادر شده باشید و تجربه اولتان باشد. به توصیه متخصص زنان در شیراز باید از خودتان بسیار مراقبت کنید.

اکثر مادران حداقل به اندازه همان ۶ هفته اول بعد از زایمان سر کار نمی روند. این زمان به آن ها اجازه می دهد که عادت کنند و به حالت نرمال و بهتری برگردند. به خاطر اینکه نوزاد باید شیر داده شود و همچنین جایش عوض شود، حتی شب بیداری هم در این دوران خواهید کشید. شاید خسته کننده نیز باشد. اما خبر خوب این است که در نهایت به یک روال عادی می رسید. در ضمن می توانید برای داشتن شرایط بهتر موارد زیر را رعایت کنید :

۱ : استراحت تان زیاد باشد

تاکید متخصص زنان در شیراز بر استراحت بسیار می باشد. در حد ممکن بخوابید و برای برطرف شدن خستگی تان استراحت را در نظر بگیرید. نوزاد ممکن است هر دوسه ساعت یکبار شیر بخواهد. پس حتما مطمئن شوید که استراحت کافی دارید، حتی زمانی که نوزاد می خوابد شما هم با او بخوابید.

مراقبت های بعد از زایمان طبیعی

۲ : کمک بگیرید

از اینکه از خانواده کمک بگیرید دریغ نکنید. بدن شما نیاز به بهبودی دارد، و کمک هایی که در کارهای خانه به شما می شود خیلی تاثیر دارد. دوستان یا خانواده می توانند در تهیه غذا، یا مراقبت از دیگر بچه هایتان در خانه به شما کمک کنند.

۳ : غذاهای سالم میل کنید

یک رژیم غذایی سالم داشته باشید تا به بهبودی تان کمک کند. مصرف غلات، سبزیجات، میوه ها و پروتئین را افزایش دهید. همچنین باید مصرف مایعات خود را بالا ببرید، خصوصا اگر شیر می دهید.

۴ : ورزش کنید

پزشک متخصص تان مطمئنا اجازه می دهد که ورزش کنید. البته نباید فعالیت های شدیدی باشد. نزدیک خانه تان پیاده روی کنید. دیدن مناظر بیرون خیلی به روحیه تان کمک می کند و سطح انرژی تان را بالا می برد.