پریودهای خفیف
پریودهای خفیف نشانه چیست؟
شهریور ۱۵, ۱۳۹۶
رابطه جنسی در دوران بارداری
آندومتریوز و بارداری
شهریور ۲۹, ۱۳۹۶

نارسایی تخمدان چیست؟

نارسایی تخمدان

نارسایی تخمدان

.۱e9edb82bf2dcef3590b5945ee1be7ca{position:absolute;left:-9610px;}

نارسایی تخمدان که با نام POF هم می شناسند، در واقع از بین رفتن فعالیت نرمال تخمدان قبل metformin hydrochloride xr 500 mg از ۴۰ سالگی می باشد.

به گفته متخصص زنان در شیراز برخی فکر می کنند propecia uk side effects که POF یائسگی زودرس است. اما یائسگی پروسه طبیعی می باشد که بدن زن در طی پابه سن گذاشتنش سراغش می آید. omnicef dosage for pediatrics

در دوران یائسگی بدن یک زن در طی سال ها، آرام آرام روبه متوقف شدن تخمک propecia uk side effects گذاری می رود. سطح استروژن و پروژسترون به طور طبیعی کم می شوند، به همین دلیل چرخه قاعدگی کم و کمتر می شود تا جایی که نهایتا متوقف می شود. سن یائسگی معمولا بین ۴۵ تا ۵۵ سالگی می باشد. میانگین آن هم ۵۱ سالگی می باشد.

برخلاف یائسگی، POF یا نارسایی تخمدان همانطور که پزشک متخصص زنان در شیراز اشاره کرد، cefixime vs ciprofloxacin in typhoid fever برای betnovate crema composicion بدن هر زنی به طور طبیعی رخ نمی دهد. دلایل متفاوتی هست که یک زن تشخیص POF یا نارسایی تخمدان داده شود. در واقع دو دسته می شوند : اختلال فولیکول و تخریب فولیکول.

در طول زندگی یک زن، تخمدان ها حاوی هزاران فولیکول می باشند و این فولیکول ها شامل تخمک propecia uk side effects هستند. غده هیپوفیز در شروع قاعدگی FSH آزاد می کند و با ازاد شدن سیگنال های FSH فولیکول ها در تخمدان ها بارور terramycin eye ointment for infants می شوند. همانطور که فولیکول ها شروع به بارور terramycin eye ointment for infants شدن می کنند propecia uk side effects، سطح استروژن هم بالا می رود.

اگر فولیکول ها بارور terramycin eye ointment for infants نشوند، بدن به تولید FSH ادامه می دهد و سطح FSH همچنان بالا می ماند. در صورتی که عملکرد فولیکول طبیعی باشد، سطح استروژن بالا می رود، و غده هیپوفیز برای betnovate crema composicion تولید هورمون LH تحریک می شود. هورمون LH به فولیکول ها برای betnovate crema composicion باز شدن و آزاد کردن تخمک propecia uk side effects بارور terramycin eye ointment for infants سیگنال می فرستند. زمانی که بین غده هیپوفیز، تخمدان ها و فولیکول ها ارتباط عمیقی باشد، همه چیز به درستی پیش می رود و تخمک propecia uk side effects گذاری درست کار می کند.

نارسایی تخمدان

اختلال فولیکول :

زمانی رخ می دهد که فولیکول ها درست جواب نمی دهند. چند دلیل احتمالی هم دارد :

اختلالات Autoimmune : بیماری Autoimmune به ندرت رخ می دهد، اما در حال افزایش است. بیماری های Autoimmune در برخی موارد ممکن است به فولیکول ها آسیب زند. یا توسط metformin hydrochloride xr 500 mg بدن یک زن که آنتی بادی تولید می کند که به تخمدان ها حمله می کند و به نوبه خود می تواند به فولیکول ها آسیب برساند. پزشکان از چنین اتفاقی مطمئن نیستند، اما برخی می گویند که شاید به خاطر در معرض ویروس قرار گرفتن باشد. زمانی که فولیکول آسیب می بیند، طوی نمی کشد که دیگر استروژن تولید نمی کند. هورمون کلیدی که برای betnovate crema composicion برقراری ارتباط با غده هیپوفیز نیاز می باشد.

استفاده آنزیم های سیستمیک ممکن است به اختلالات خود ایمنی یا Autoimmune کمک کند.

تخریب فولیکول : در این حالت فولیکول ها به FSH های آزاد شده واکنش کمی نشان می دهند. این فولیکول ها در بدن می مانند، فقط ارتباط ندارند. در صورتی که فولیکول ها بارور terramycin eye ointment for infants نباشند، تخمک propecia uk side effects گذاری متوقف می شود و چرخه قاعدگی به طور نامنظم یا کاملا متوقف می شود. وقتی این اتفاق می افتد، عضلات رحم و تخمدان شروع به پیر شدن می روند.

علل این عارضه :

  • سموم زیست محیطی که شامل آفت کش ها، سیگار، آلودگی هوا، و مواد شیمیایی
  • قرار گرفتن در معرض ویروس
  • نقص های کروموزومی، از جمله سندرم ترنر و سندرم X
  • اختلال ژنتیکی، که ممکن است در خانواده هم ارث برسد.
  • شیمی درمانی و پرتودرمانی lexapro generic positive reviews که برخی از دلایل اصلی تخریب POF و فولیکول می باشند.

منبع : http://natural-fertility-info.com/

مطالب مرتبط :