رابطه جنسی در دوران بارداری

علل دردهای زیر شکمی و لگن
علت دردهای زیر شکمی چیست؟
آبان ۱۷, ۱۳۹۶
درمان سرطان تخمدان با ویتامین D
آیا ویتامین دی باعث سرطان تخمدان می شود؟
آبان ۲۸, ۱۳۹۶

رابطه جنسی در دوران بارداری

ویتامین های لازم برای مادر به توصیه متخصص زنان در شیراز

ویتامین های لازم برای مادر به توصیه متخصص زنان در شیراز

آیا در دوران بارداری رابطه جنسی ضرر دارد ؟!

آیا بارداری علاقه شما به رابطه جنسی کمتر می کند؟ یا اینکه آخرین چیزیست که در ذهنتان نقش می بندد؟ در هرصورت، اینجا چیزی که نیاز دارید بدانید، درباره داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری می باشد.

همانطور که بارداری تان به طور معمول به روندش ادامه می دهد، شما به همان روال قبل می توانید رابطه را داشته باشید. گرچه، نوسانات هورمونی، حالت تهوع، خستگی، حساسیت سینه ها در اوایل بارداری ممکن است میل جنسی تان را کاهش دهد. به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز در دوران بارداری، اضافه وزن، کمر درد، و دیگر علائم می تواند در کاهش علاقه شما به رابطه جنسی موثر باشد. همچنین احساساتتان در این مورد تاثیر گذار می باشد. نگرانی های درباره نوزادتان، یا خود بارداری که ممکن است تغییری در ارتباط شما با شریک زندگی تان ایجاد کند.

آیا رابطه جنسی در دوران بارداری منجر به سقط جنین می شود؟

توصیه جراح و متخصص زنان در شیراز به این شرح است که بسیاری از زوجین نگران این موضوع در دوران بارداری می باشند. اما به طور کلی رابطه جنسی موضوع نگران کننده ای به حساب نمی آید. اکثر سقط جنین ها به خاطر این است که جنین به درستی رشد نکرده است.

آیا رابطه جنسی در دوران بارداری به نوزاد صدمه ای می زند؟

جنین در حال رشد با مایع آمنیوتیک جایش امن است. همچنین به خاطر عضلات محکم رحم، از او محافظت می شود. فعالیت های جنسی روی نوزاد تاثیری ندارند.

رابطه جنسی در دوران بارداری

آیا نیاز به کاندوم می باشد؟

خطر در معرض بیماری های جنسی قرار گرفتن می تواند یکی از دغدغه های رابطه در دوره بارداری باشد. طوری که روی سلامت جنین و بارداری مادر تاثیر می گذارد. در صورتی که فکر می کنید همسرتان دارای بیماری های منتقله جنسی می باشد، حتما از داشتن رابطه خودداری کنید.

در صورتی که به طور مداوم رابطه ندارید از کاندوم استفاده کنید.

آیا زمان هایی هم هست که باید از این رابطه اجتناب کرد؟

علاوه بر بیماری های منتقله جنسی، به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز ، اکثر زنان با اینکه گاها رابطه جنسی امنی در دوره بارداری دارند، اما بهتر است باز هم احتیاط کنند. در شرایط زیر سعی کنید از برقراری رابطه پرهیز کنید :

  • خونریزی واژینال به دلیل نامعلومی دارید.
  • مایع آمنیوتیک از دست می دهید.
  • گردنه رحم زودتر از زمان موعد باز می باشد.
  • جفت به طور کامل یا جزئی دهانه رحم را پوشش می دهد.
  • سابقه زایمان زودرس دارید.
  • چندقلو باردار می باشید.