یک اندام ایده آل بعد از زایمان

رابطه جنسی در دوران بارداری
آندومتریوز و بارداری
شهریور ۲۹, ۱۳۹۶
واژینوپلاستی یا جراحی زیبایی واژن
واژینوپلاستی مناسب چه کسانی می باشد؟
مهر ۹, ۱۳۹۶

یک اندام ایده آل بعد از زایمان

اندام ایده آل بعد از زایمان

اندام ایده آل بعد از زایمان

راه های بازگشت به اندام ایده آل تان بعد از زایمان

خانم های باردار در دوران بارداری انواع و اقسام غذاهای مختلف را می خورند. اکثر زنان باردار دیده می شود که در این دوران اضافه وزن پیدا می کنند.

به توصیه بهترین متخصص زنان در شیراز اگر هنوز باردار هستید، وزنتان را نرمان نگه دارید، و نباید مصرف شکلات یا اسنک و چیپس را در وعده های غذایی تان اضافه کنید یا زیاد کنید. چون باردار هستید به این معنی نیست که باید تنبلی کرد و فقط تا می توان خورد یا استراحت کرد. بلکه بهتر است دوبار در روز پیاده روی سبکی داشته باشید. مزایای آن هم این است که جریان خون بیشتر می شود و هوای تازه به ریه ها منتقل می شود.

حال راه هایی که کمک می کند بعد از زایمان به اندام ایده آل تان برگردید، به شرح زیر می باشند :

طبیعتا کاهش وزن مزایای خودش را به دنبال دارد :

زمانی که نوزاد متولد می شود، وزنی را از دست می دهید. به گفته بهترین متخصص زنان در شیراز شیردهی هم خودش باعث کاهش وزن می شود، تقریبا ۸۰۰ کالری روزانه مصرف می شود. بعد از آن اجازه دارید که به بدنتان تمرین دهید (حدود ۴ الی ۶ هفته). با کمی ورزش می توان به کاهش وزن کمک کرد.

لازم نیست حتما باشگاه بروید. وزن نوزادتان کافیست. نوزاد را در آغوش خود نگه دارید، راه بروید، و به ریه ها و قفسه سینه تان هوایی تازه دهید.

اندام ایده آل بعد از زایمان

برای کاهش وزن، استراحت هم کنید

برای داشتن یک اندام ایده آل باید خودتان هم استراحت داشته باشید. اگر نوزادتان خوابیده، شما هم با او استراحت کنید. نیازهای نوزادان تاثیر عجیبی روی چرخه خواب بزرگسالان دارد و می تواند متابولیسم آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. این موضوع مسئله کم کردن وزن را سخت تر می کند. خوابیدن به همراه نوزاد به شما اجازه می دهد تا از هرگونه کمبود خواب نجات پیدا کنید. با این وجود انرژی شما ذخیره می شود و قند لازم برای مصرف انرژی تان دارید.

حواستان به کالری و چربی غذا باشد

مادران به سادگی نمی توانند غذاهای خالی از کالری مثل چیپس و نوشابه های گازدار بخورند. نه می توانند رژیم های ناپایدار را پیش بگیرند. در پایان بارداری بهتر است غذایتان را کمتر کنید. گاهی اوقات، مادران زمانی که زایمان می کنند وعده غذایی شان را بیشتر می کنند و بعد از اینکه نوزاد متولد می شود ادامه می دهند. یک لیوان آب پرتقال ویتامین سی لازم برای یک روز را تامین می کند، با همین مواد غذایی می توانید انرژی لازم را به بدن برسانید. نه با غذاهای خالی از کالری و مضر.

یک برنامه ورزشی منظم بریزید

برگشتن به ورزش و تمرین یک روند تدریجی می باشد، اما همیشه می توان با ورزش های ساده هم بعد از ۴ یا ۶ هفته بعد از بارداری شروع کرد. یک فضای خالی در عضلات شکمی بعد از زایمان می باشد. معمولا بعد از ۴ الی ۸ هفته ناپدید می شود. مطمئن شوید که این فضا بسته شده ، قبل از این که تمرینات را شروع کنید.

  • تمرینات لگنی به کاهش چربی شکم کمک می کند
  • پیلاتس و یوگا هم به انعطاف و قدرت بدنی بسیار کمک می کنند
  • تمرینات پل عضلات شکمی را محکم تر می کنند و عضلات مرکزی را قوی تر می کنند
  • تمرینات هوازی مثل شنا، دوچرخه سواری، دویدن به بالا رفتن ضربان قلب کمک می کنند و اینگونه می توان چربی سوزی داشت.

منبع : http://expertenough.com/