واژینوپلاستی مناسب چه کسانی می باشد؟

اندام ایده آل بعد از زایمان
یک اندام ایده آل بعد از زایمان
مهر ۲, ۱۳۹۶
منشا دردهای مزمن لگنی
منشا دردهای مزمن لگنی چیست؟
مهر ۱۶, ۱۳۹۶

واژینوپلاستی مناسب چه کسانی می باشد؟

واژینوپلاستی یا جراحی زیبایی واژن

واژینوپلاستی یا جراحی زیبایی واژن

واژینوپلاستی را چه کسانی انجام می دهند؟ به چه دلیل و چگونه؟

همانطور که اشاره کردیم واژینوپلاستی برای زنانی انجام می شود که در اکثر موارد مایل به بارداری مجدد نیستند. معمولا خانم هایی که در پایان سی سالگی شان هستند، یا به احتمال زیاد، ۴۰ سالگی و ۵۰ سالگی شان، به سراغ چنین جراحی می روند. این روش در مقابل لابیاپلاستی می باشد، که معمولا ۷۵% لابیاپلاستی ها برای زنانی انجام می شود که در پایان نوجوانی تا اواخر ۳۰ سالگی شان هستند. ۲۵% باقی مانده لابیاپلاستی ها هم معمولا همراه با سفت کردن واژن یا واژینوپلاستی انجام می شود.

به گفته جراح و متخصص زنان در شیراز سوالی پیش می آید : ” سفت کردن واژن : به هدف زیبایی یا ترمیمی ؟ “

دلایل زیادی برای اینکه زنان به زیر تیغ جراحی سفت کردن واژن یا واژینوپلاستی می روند، می باشد. مهم فهمیدن و درک این است که آیا برای زیبایی استفاده می شود، یا ترمیمی. سوالی که جراح و متخصص زنان در شیراز هم مطرح می کند!

واژینوپلاستی یا جراحی زیبایی واژن

جراحی ترمیمی به هدف بهبود عملکرد بدن در نظر گرفته می شود. مثلا نقایص بعد از تولد دختری که نیاز به واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی دارد. به جهت اینکه فرد بتواند به راحتی ادرار کند، چرخه های قاعدگی درستی داشته باشد و لذت جنسی و زایمان بهتری در پیش داشته باشد.

دیگر مسائل عملکرد بدن که نیاز به جراحی ترمیمی دارند، شامل بی اختیاری ادراری و مشکلات کنترل مثانه می باشند. مثلا شخص تنها با یک خندیدن یا سرفه کردن توانایی کنترل ادرارش را ندارد. حتی اسپاسم عضله ای در سیستم ادرارش به وجود می آید. سفت کردن واژن با واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی به ترمیم و عملکرد بهتر دستگاه تناسلی زنان کمک می کند. به عبارتی برای بهتر عمل کردن واژن صورت می گیرد.

در هر صورت برای انجام چنین جراحی ابتدا با یک متخصص زنان مشورت کنید و سپس تصمیم به انجام چنین جراحی بگیرید.