نگران کاهش میل جنسی بعد از یائسگی نباشید!

علائم زایمان طبیعی چیست
مادران مراقب عارضه زایمان زودرس باشند!
تیر ۳, ۱۳۹۷
بارداری بعد از سقط جنین
آیا بعد از سقط جنین، می توان باردار شد؟
تیر ۱۷, ۱۳۹۷

نگران کاهش میل جنسی بعد از یائسگی نباشید!

کاهش میل جنسی بعد از یائسگی

کاهش میل جنسی بعد از یائسگی

آیا زنان بعد از یائسگی میل جنسی شان کم می شود؟

با وارد شدن زنان به دوره یائسگی، احتمالا شده که تجربه کاهش میل جنسی یا لیبیدو را داشته اند، و یا اینکه تغییراتی در آن حس کرده اند. برخی زنان ممکن است تجربه افزایش میل جنسی داشته باشند، در حالی که برعکس آن ها برخی دیگر چنین تجربه ای را ندارند. متخصص زنان در شیراز هم کاهش میل جنسی را نه در همه زنان بلکه در تعدادی از آنان تایید می کند. در اکثر موارد، کاهش لیبیدو در دوران یائسگی به خاطر کاهش میزان هورمون هاست.

این کاهش سطح هورمون ها می تواند بخاطر خشکی واژن، یا تنگی واژن باشد، که درد در طی رابطه جنسی را به همراه دارد. علائم یائسگی همچنین میل جنسی تان را کاهش می دهند که برخی از آن ها عبارتند از :

  • افسردگی
  • نداشتن تعادل رفتاری
  • افزایش وزن
  • گرگرفتگی

اگر خانمی نزد متخصص زنان در شیراز مراجعه کرد، با تجربه چنین علائمی، بداند که می تواند میل جنسی اش را تغییر شیوه زندگی اش، افزایش دهد. اگر درمان های خانگی فایده نداشت، اینجاست که باید نزد یک متخصص زنان با تجربه مراجعه کرد.

یائسگی و میل جنسی :

یائسگی به طرق مختلف روی میل جنسی تاثیر می گذارد. در زمان یائسگی، تستوسترون و استروژن هردو کاهش پیدا می کنند، که همین به انزال رسیدن را مشکل می کند.

کاهش میل جنسی بعد از یائسگی

با کاهش استروژن خشکی واژن هم همراهش خواهد بود. کاهش استروژن باعث کاهش جریان خون در واژن می شود که تاثیر منفی روی منعطف بودن واژینال تاثیر منفی دارد. همچنین نازک شدن دیواره واژن هم اتفاق می افتد که با نام آتروفی واژن، زنان می شناسند. خشکی واژن و آتروفی اغلب درد و ناراحتی در طی رابطه جنسی به همراه دارد.

دیگر تغییرات فیزیکی هم هست که در دوران یائسگی ممکن است روی لیبیدو تاثیر بگذارد. گرگرفتگی و تعریق های شبانه هم علائم شناخته شده ای هستند. این علائم می تواند منجر به احساس خستگی شدید در طی رابطه جنسی شوند. علائم دیگری که ممکن است دیده شوند، رفتار و خلق و خو است، مثل حساسیت بیش از حد در اثر افسردگی، که باعث می شود زنان از رابطه جنسی دوری کنند.

بهتر است نزد یک متخصص زنان مراجعه کنید :

اگر در معرض یائسگی هستید، یا تغییراتی در میل جنسی تان می بینید، حتما سری به متخصص بزنید. شاید این اتفاقات دلایل زیرلایه ای داشته باشند. معمولا پیشنهاداتی که در این مواقع می شود یا راه حل های خانگیست، یا داروهای بدو نسخه، و یا تجویزی است.

بسته به این که چقدر میزان میل جنسی تان کاهش پیدا کرده، با نظر یک متخصص حرفه ای و مجرب می توان راه حل پیدا کرد. ممکن است نزد کسی فرستاده شوید که فقط از لحاظ فیزیکی به چنین قضیه ای نگاه نکند و مشاوره زناشویی برایتان لازم باشد. به این دلیل که ابتدا رابطه فردی بین زوجین بهبود یابد.